Adını daha sık duyacağımız bir okul:BANÜ İİBF ve vizyoner dekanı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Üniversitesi hızlı büyüyen güzel ve atılımcı bir üniversite. Kurulduğu günden beri dikkat çekici işler yapıyor. Ayrıca şehirle bütünleşmesi de örnek düzeyde.  Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’i uzun süredir tanırım. Kendisi mütevazı, gelişmeye çok açık ve üniversitenin önünü açacak her konuda hızla aksiyon alan biri. Daha önceleri birkaç kez onun vasıtasıyla öğrencilerle bir araya geldiğimiz etkinliklere katılmıştık.

 

Üniversitenin en gözde kurumlarından biri de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi. Fakültenin dekanı Prof. Dr. Serap Palaz hoca. Kendisi Ankara Siyasal Mezunu. İngiltere’de Leicester Üniversitesinde yüksek lisans ve De Monfort Üniversitesinde de doktora yapmış. Çok geniş bir vizyonu var ve çevresindeki insanların bilgi ve enerjilerinden yararlanmayı iyi bilen başarılı bir lider. O da son derece mütevazi ve sosyal bir profil. Katılımcı ve işbirliğine açık. Çoğu akademisyenin ortak vasfı olan yukarıdan bakış ya da teorik kibirden eser yok. Kendisi göreve geldiğinden beri okulun çehresini epey değiştirdi. Türkiye’de İİBF’ ler alanında yaşanan gerilemeye rağmen ben BANÜ İİBF’nin önünün açık olduğunu düşünüyorum. Güzel ve güçlü bir akademik kadroları var.  Ben de üniversitenin danışma kurulu üyesiyim yaklaşık 2 yıldan beri. Sağ olsun Süleyman Hoca ve Serap Hoca davet ettiler ve onur duyarak dahil oldum bu yapıya. Her toplantıya katılmaya özen gösteririm. Çünkü danışma kurulunun her toplantısında Bandırma çevresinden iş insanları ve değerli sivil toplum temsilcileri  ve Kamu’dan değerli yöneticilerimiz çok değerli görüşler ortaya koyarlar. Onları dinlemek ve tanımaktan keyif alıyorum.

 

Bu arada danışma kurulu da gerçekten danışma kurulu gibi çalışır. Dekan Serap Hocamız kurul üyelerini dikkatle dinler ve görüşlerine değer verir. Örnek mi ? Bundan yaklaşık 7 ay önce bir kurul toplantısında İİBF’de ingilizce eğitime geçilmesi, mezunların ancak bu şekilde öne çıkacağı, ayrıca bölgede dışa açılan KOBİLER için önemli bir insan kaynağı haline geleceğini konuşmuştuk. 

 

Son yaptığımız toplantıda Serap Hoca İngilizce eğitime geçişin müjdesini verdi. İnanamadım ve çok sevindim. Bir üniversitenin bu kadar hızlı refleks verebilmesi bence çok özel ve nadir bir durum. Dekan Prof. Dr. Serap Palaz ve Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir hocalarımı kutluyorum. Bu okulda gelecek ve iş var. Bence ileride çok daha önemli işlere imza atıp Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olacaklar.  Balıkesir’in marka şehir olarak büyümesi ancak marka değeri olan düşünce ve eylemlerle mümkün.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Adını daha sık duyacağımız bir okul:BANÜ İİBF ve vizyoner dekanı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!