ADAY ADAYLIĞI BİTTİ ADAYLIK SÜRECİ BAŞLADI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OSMAN KANTARLIOĞLU

 

Parti binalarında, adaylık başvurusu yapılan yüzlerce evde ne heyecanlar yaşandı. Nice uykusuz geçen gecelerde ne hayaller kuruldu. Ne büyük beklentiler oluştu.

Yaşayanların bildiği bu fırtınalı günlerin ardından aday listeleri açıklandı.

Her türlü duygunun bir arada yaşandığı, sevinenlerin, üzülenlerin yanında küsenlerin tepkilerini verdiği ilk günlerin ardından suların durulduğu seçim çalışmalarının başlayacağı günler geldi çattı.

İttifaklar seçimi diye adlandıracağımız 15 Mayıs seçimlerinde baraj sorunu yaşamayacak partiler seçime kendi listeleriyle giriyorlar. Balıkesir özelinde sonucu şimdiden kestirmek zor olsa da kim ne kadar milletvekili çıkarır bilinmez ama yarışın Cumhur İttifakından AK Partiyle Millet İttifakından İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında geçmesi muhtemel görünüyor.

Favori olan partilerin yanı sıra sürprize imza atacak partiler de yok değil. Bunların başında Milliyetçi Hareket Partisi ve mecliste dört milletvekiliyle yaptığı etkili muhalefetle adını geniş kitlelere duyuran, popüler adaylarıyla bir rüzgar yakalayan Türkiye İşçi Partisini yok sayamayız.

Sahaya çıkacak adayların yanı sıra parti örgütlerinin yüz yüze yaptıkları çalışmalar seçmen gözünde kendinin önemsendiği hissini yaratsa da parti liderlerinin verdikleri mesajlar ve vaatler elbette seçmende etkili oluyor. Oy vermede öncelikli olsa da kendi ilindeki listelerdeki adaylar da dikkate alınıyor. Gerektiğinde dayatmalara tepki verebiliyor.

“Dün dündür bugün bugündür” diyenlere “demokrasilerde çareler tükenmez” cevabını verip bir pire için yorgan yakabildiğini geçmiş seçimlerde şahit olmuşluğumuz vardır.

Mutlaka her seçmenin gönlünde yatan aslanı yaratamıyor siyasi partiler ama gönlünü almaya çalışıyorlar.

Adaylık sürecinin ardından kalkan toz bulutunun dağılıp ortalığın süt liman olduğu az da olsa küçük homurtuların duyulduğu aday tanıtımlarının ardından sahada görmeye başlayacağımız adayları sizler için takip edip yorumlayacağız.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ADAY ADAYLIĞI BİTTİ ADAYLIK SÜRECİ BAŞLADI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!