UEDAŞ, Balıkesir’de Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz hizmet verecek

Güney Marmara'da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, Balıkesir'de Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz hizmet verecek.

UEDAŞ, Balıkesir'de Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz hizmet verecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (UEDAŞ), Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz hizmet verecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde vatandaşa hizmet veren UEDAŞ, bayram boyunca 303 ekip ve 88’i sepetli 17’si arazi aracı olan toplamda 105 araçla bölgede görev başında olacak.

Şirket, elektrik şebekesinin uzaktan kontrol edilmesini sağlayan SCADA sistemiyle de tüm ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetlerini kesintisiz kontrol edecek.

Saha ekipleri enerji tüketiminin artış göstereceği, havaların ısınması dolayısıyla tatil bölgelerinde gerçekleşecek yoğunluğun sebep olabileceği olası kesintileri engellemek ve enerji sürekliliğini koruma çalışmalarına yoğunlaşacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, bayram süresince planlı kesintileri askıya aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“SCADA sistemi ile şebekemizin ölçüm, izleme, kumanda faaliyetlerinin 24 saat kontrolünü sağlamaya devam ederken saha çalışanlarımızda kesintilere kısa sürede müdahale ederek çözülmesi noktasında da vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak için var güçleri ile çalışacak. Şimdiden bölgemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyorum.”

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde vatandaşa hizmet veren UEDAŞ, bayram boyunca 303 ekip ve 88’i sepetli 17’si arazi aracı olan toplamda 105 araçla bölgede görev başında olacak. Elektrik şebekesinin uzaktan kontrol edilmesini sağlayan SCADA sistemiyle de tüm ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetlerini 7/24 kontrol edecek.

Saha ekipleri hayatı aydınlatmak için özellikle enerji tüketiminin artış göstereceği, havaların ısınması dolayısıyla tatil bölgelerinde gerçekleşecek yoğunluğun sebep olabileceği olası kesintileri engellemek ve enerji sürekliliğini koruma çalışmalarına yoğunlaşacak.

Bayram süresince planlı kesintileri askıya aldıklarını açıklayan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “SCADA sistemi ile şebekemizin ölçüm, izleme, kumanda faaliyetlerinin 24 saat kontrolünü sağlamaya devam ederken saha çalışanlarımızda kesintilere kısa sürede müdahale ederek çözülmesi noktasında da vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak için var güçleri ile çalışacak. Şimdiden bölgemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyorum ” ifadelerinde bulundu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
UEDAŞ, Balıkesir’de Ramazan Bayramı boyunca kesintisiz hizmet verecek
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!