Manyas Kazak Fasulyesi coğrafi işaret tescilini aldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bölgesel kalkınmanın gelişimi, üreticilerin kapasitelerinin ve gelirlerinin artırılması ve üyelerine yeni ticari fırsatlar sağlamak amacıyla coğrafi işaret kavramı ve coğrafi işaretli ürünler ile ilgili çalışmalar yürüten Bandırma Ticaret Odası, bu kapsamda “Manyas Kazak Fasulyesi” nin coğrafi işaret tescilini aldı.

 

POLİTİKA / AYNUR ARICAN / Bölgesel kalkınmanın gelişimi, üreticilerin kapasitelerinin ve gelirlerinin artırılması ve üyelerine yeni ticari fırsatlar sağlamak amacıyla coğrafi işaret kavramı ve coğrafi işaretli ürünler ile ilgili çalışmalar yürüten Bandırma Ticaret Odası, bu kapsamda “Manyas Kazak Fasulyesi” nin coğrafi işaret tescilini aldı. Bandırma Ticaret Odası tarafından Ocak 2022’de yapılan başvuru uzun değerlendirme sürecinin ardından kabul edildi ve Manyas Kazak Fasulyesi Mahreç İşareti tescil edildi. Böylece “Manyas Kazak Fasulyesi” adı, üretim yeri ve üretim metodu koruma altına alınmış oldu.

Başvuru süreci sonuçlanan ve tescili ilan edilen Manyas Kazak Fasulyesinin coğrafi işaret tescil belgesini Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz ve Meclis Üyesi Fevzi Karakaş, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Cemil Başpınar’dan teslim aldı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Manyas Kazak Fasulyesi coğrafi işaret tescilini aldı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!