KARESİ’DE DAVULCULARA SERTİFİKA VERİLDİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karesi Muhtarlar Derneği ve Karesi Belediyesi iş birliğiyle Ramazan ayı boyunca Karesi’de görev yapacak davulculara sertifikaları verildi. Karesi Muhtarlar Derneği hizmet binasında düzenlenen törende Karesi Belediye Başkan Vekili Baki Yarımdağ sertifikaları davulculara verdi.

Aygün; “Karesi Belediyesi ile işbirliği yaptık”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karesi Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Aygün Karesi Belediyesi ile ortaklaşa çalışarak bu Ramazan döneminde daha sağlıklı bir çalışma yürüteceklerini söyledi. Aygün; “Malum 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e ermiş bulunuyoruz. Ramazanın olmazsa olmazı olan ramazan davulu bizim örf ve adetlerimizden bugüne kadar gelip yansımıştır. Ramazan davulunu bu yıl arkadaşlarla beraber istişare içinde yapacağımız çalışmalarla yürüteceğiz” dedi

Yarımdağ; “Örf adetimize sahip çıkıyoruz”

Karesi Belediye Başkan Vekili Baki Yarımdağ Ramazan’ın olmazsa olmazının davul olduğunu belirtirken örf adetimize sahip çıkmak için davulcu arkadaşlarımızla sistemli bir şekilde çalışma yaptıklarını söyledi.

Karesi Belediye Başkan Vekili Baki Yarımdağ; “ Ramazan etkinlikleri içinde olmazsa olmaz gecelerde sahurlarda ramazan davulumuz. Bu bizim örfümüz âdetimiz. Dinçer başkanımın bilgisi nezdinde Karesi muhtarlarını meclisimizden de geçen kararla yetkilendirdik. Bu organizasyonu Karesi muhtarları bölgesinde başkanımız yetkiyi vererek belli bir çalışma sistemi içinde gerçekleşmesini sağlayacak. Biz muhtarlarımızla her işi başkanımız talimatları doğrultusunda ortak karar vererek uyguluyoruz. Bu vesileyle tüm halkımızın Ramazanını kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
KARESİ’DE DAVULCULARA SERTİFİKA VERİLDİ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!