“HAYVANLARI SADECE 4 EKİM DEĞİL HER GÜN KORUYALIM”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ayvalık Belediyesi olarak barınağın modernize edilmesinin yanı sıra, sokaklara su kapları yerleştirip, soğuk havalarda besleme noktaları oluşturduklarını, can dostların yanında olup, onlara destek veren çalışmalar içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Gençer, “Yaşam için gerekli olan hemen her şeyin karşılanmasında doğaya ve onun çeşitliliğine muhtaç olduğumuzu unutmadan, dünyamızı paylaştığımız diğer canlıları korumalıyız.

Bu nedenle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm hayvanların da yaşam hakkına sahip olduklarını hatırlamamız açısından çok önemli. Bir anlık hevesle alınarak daha sonra sokaklara terk edilen, aç bırakılan, eziyet edilen hayvanların bizlerin yaşam alanlarımızı paylaştığımız canlılar olduğu ve her canlının yaşama hakkı olduğu unutulmamalı. Can dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisinin gereğini bir kez daha hatırlatarak, bir sembol olan 4 Ekim gününün insanların hayvanlara sevgisini ve yaşam haklarına olan saygısını göstermelerinin yanı sıra bu konuda çalışan kurumlara destek olmaları için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bizim gibi can dostlarımızın yanında olan herkese teşekkür ediyorum. Hayvanları sadece 4 Ekim’de değil her gün koruyalım” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
“HAYVANLARI SADECE 4 EKİM DEĞİL HER GÜN KORUYALIM”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!