FETÖ’DEN YARGILANAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EDREMİT İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç görevinden uzaklaştırıldı. Edremit’te gazeteci Aziz Han’ın sahipliğinde yayımlanan Arena Gazetesi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un FETÖ sanığı olarak Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığını, bu süreçte açığa alınması gerekirken görevine devam ettirildiği yönünde ısrarlı yayınlar yapıyordu.

Gazeteci Aziz Han, söz konusu yayınların ardından Yusuf Koç’un Balıkesir Valiliği’nin kararıyla görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Bu arada görevden uzaklaştırılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’un Milli Eğitim camiasının özel haberleşme grubunda bir veda paylaşımı yaptığı öğrenildi. Aziz Han, Koç’un bu mesajını sosyal medya hesabında paylaştı.

Yusuf Koç, kendi camiasına şu mesajı verdi:

“Değerli arkadaşlarım, 15 Temmuz kanlı darbe girişimine maruz kalan ülkemizde eli kanlı teröristlere maddi ve manevi yönden destek verdiği için ihraç edilenlerin asılsız suçlamaları yüzünden hakkımızda açılan dava neticesinde yürütülen mahkeme sürecinin selameti açısından yapılan istişareler sonucunda bir süre aranızda olamayacağım. İlk duruşmaya tanık gelmediği için ikinci duruşmaya ertelenen mahkemede beraat kararı alınıncaya kadar hakkınızı helal edin. Bizden yana helal olsun.”

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
FETÖ’DEN YARGILANAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!