ERDEK’TE BİR CADDEYE AHMET MEKİN İSMİ VERİLMESİ İSTENDİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdek’teki bir caddeye Ahmet Mekin’in ve sürat teknesinin çarpması sonucu hayatını kaybeden Elvan Taşdöğen’in isminin verilmesi istendi.

Erdek Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı 1 Eylül 2021 Çarşamba günü yapılan toplantısında gündem maddeleri arasında, Gazeteci-yazar Önder Balıkçı tarafından Erdek Belediye Başkanlığına yazılı başvuru yapılarak, 1980 yılından beri Erdek Ocaklar’da yaşayan Erdek’in “sanat elçisi” konumunda bulunan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ahmet Mekin’in isminin, Erdek’teki bir cadde veya sokağa verilmesi önergesi verildi.

Konu, İmar Komisyonu’na gönderildi. Bu arada söz alan meclis üyesi Hasan Yapakçı, Ocaklar Mahallesi’nde “Mekin Sokak” bulunduğunu, bu sokağın isminin “Ahmet Mekin Sokak” olarak değiştirilebileceğini belirtti.
7 Ağustos 2021 günü, Erdek’in “Çuğra” bölgesinde, denizde yüzerken bir sürat motorunun çarpması sonucu yaşamını yitiren Elvan Taşdöğen’in isminin de Erdek’teki bir cadde veya sokakta yaşatılması konusu “Elmalık Sitesi” sakinlerinin istekleri doğrultusunda gündeme geldi.
Mecliste görüşülen konu, İmar Komisyonu’na gönderildi. Komisyondan gelecek raporun ardından iki ismin de Erdek’te ki cadde ve sokağa verilmesi bekleniyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ERDEK’TE BİR CADDEYE AHMET MEKİN İSMİ VERİLMESİ İSTENDİ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!