Elektrikli araç yangınlarına müdahale eğitimi

Balıkesir Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri, elektrikli araç yangınlarına müdahale egitimi gerçekleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri, elektrikli araç yangınlarına müdahale egitimi gerçekleştirdi. Son zamanlarda sayıları hızla artan elektrikli araçların lityum iyon pillerinden kaynaklanan  yangınlara müdahale teknikleri ile farklı söndürme maddelerine verdiği tepkilerin değerlendirmesi egitimi gerçekleştirildi.

 

 

Elektrikli araç yangınlarına müdahale eğitimi oldukça önemli ve gereklidir çünkü bu araçlar giderek yaygınlaşmaktadır ve lityum iyon pillerinin yangın riski taşıdığı bilinmektedir. Bu tür eğitimler, itfaiye ekiplerinin doğru müdahale tekniklerini ve yangın söndürme maddelerini kullanma becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Bu sayede, elektrikli araç yangınlarıyla karşılaşıldığında etkili bir şekilde müdahale edilebilir ve olası zararlar minimize edilir. Bu tür eğitimlerin, itfaiye ekiplerinin yetkinliklerini sürekli olarak güncellemeleri ve değişen teknolojiye uyum sağlamaları açısından da önemli olduğunu vurgulamak gerekir.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Elektrikli araç yangınlarına müdahale eğitimi
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!