DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER İÇİN SANATIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi tarafından afet bölgesinden gelen ve Karesi ilçesine bağlı okullarda öğrenim gören çocuklara yönelik etkinlikler düzenleniyor.
“Sanatın İyileştirici Gücü” adıyla ilki gerçekleştirilen etkinlikte, T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesinde eğitim gören lise öğrencileri ve okulda görev yapan öğretmenler; afet bölgesinden gelen çocuklarla bir araya gelerek onlarla oyunlar oynadı, müzik eşliğinde etkinlikler gerçekleştirdi. Misafir çocukların gün boyu eğlendiği etkinlikler dahilinde yüz boyama, şarkılı oyunlar, konser, balon oyunları ve psikososyal çalışmalar yer aldı.
Okul Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; etkinliklerin 8-15 yaş aralığı olan misafir öğrenciler için 22 Mart’a kadar sürdürüleceği; sırasıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi olan misafir öğrencilerin okula davet edilerek etkinliklerin uygulanacağı vurgulandı. “Sanatın İyileştirici Gücü 1” etkinliğinin ilkokullara yönelik olarak düzenlendiği; örf ile tanışma etkinliği, müzikli ront, yüz boyama gibi çalışmaların yapıldığı belirtildi.
“Sanatın İyileştirici Gücü 2” adıyla “15 Mart” için planlanan etkinliğe ise Karesi ilçesine bağlı ortaokullarda öğrenim gören afet bölgesinden gelen tüm öğrenciler davet edilerek etkinliklerde; konser, sahne performansları, origami etkinliği ve mandala çalışmaları yapılacağı ifade edildi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER İÇİN SANATIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!