Büyükşehir’den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, zeytin üreticilerine yönelik desteklerine devam ediyor.

Büyükşehir'den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu kapsamda, Bandırma ilçesinde zeytincilikle uğraşan çiftçilere büyük destekler sağlıyor. Çiftçilere zeytinliklerin bakımı ve tarım teknikleri konusunda eğitimler veriliyor.

Ayrıca, zeytin hastalıklarıyla mücadelede kullanılmak üzere ilaç desteği de sağlanıyor. Bu destekler, bölgedeki zeytin üretiminin artmasına ve çiftçilerin gelir düzeyinin yükselmesine önemli katkılar sağlıyor.“HASATLARDA ÇİFTÇİNİN YANINDA GÜÇLÜ DESTEK”
Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’da zeytin üreticilerine yönelik zeytin kasası ve zeytin toplama örtüsü desteklerini artırarak devam ediyor. Hasat sezonu öncesinde Büyükşehir, zeytin üreticilerine destek olmak amacıyla 10 bin adet zeytin kasası ve 5 bin toplama örtüsü ücretsiz olarak çiftçilere dağıtmasının yanı sıra, zeytinliklerin bakımının sağlanması ve zeytinlik yollarının açılması gibi altyapı çalışmalarıyla da üreticilere destek veriyor. Büyükşehir aynı zamanda zeytin üreticilerinin ekonomik olarak ellerini güçlendirmeye, tarımsal kalkınmaya katkıda bulunmayı sürdürüyor.

 

“ZEYTİN ÜRETİCİLERİNE DESTEKLE BEREKETİ ARTIRIYORUZ!”

Zeytin üreticilerine sunduğu kapsamlı destek, sadece malzeme yardımıyla sınırlı kalmayarak, altyapı konusunda yapılan iyileştirmelerle çiftçilere uzun vadeli bir destek sağladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Zeytin üretimi, bölgemizin ekonomik kalkınması için hayati öneme sahip. Bu nedenle sadece malzeme sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda zeytinliklerin yollarının açılması konusunda da çalışmalar yürütüyoruz. Zeytin üreticilerimizin zorlu arazi koşullarında daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlamalarını hedefliyoruz. Bu, hem üreticilerimizin iş yükünü hafifletecek hem de üretim verimliliğini artıracak” dedi.

Büyükşehir'den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek! Büyükşehir'den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek! Büyükşehir'den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek! Büyükşehir'den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek! Büyükşehir'den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek!

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Büyükşehir’den zeytin ve incir üreticilerine büyük destek!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!