Büyükşehir incir üreticilerine kasa ve örtü dağıttı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce Coğrafi İşaret ile tescillenen Havran İnciri üreticilerine, hasat sezonu öncesinde desteklerde bulunarak zeytin toplama kasası ve örtüsü ile incir kurutma kasası dağıttı.

 

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan zeytin toplama kasası ve örtüsü dağıtımı bu yıl da sürüyor. Büyükşehir Belediyesi geçen yıl 14 ilçeden bin üreticiyle başladığı dağıtımlara, bu yıl 17 ilçeden 6 bin üreticiyle desteğini sürdürüyor. Destekler kapsamında Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı her bir üreticiye 10 zeytin toplama kasası ve 4 zeytin toplama örtüsü veren Büyükşehir Belediyesi, Burhaniye’de bulunan Balıkesir Çiftçi Merkezi’nde (BAÇEM) düzenlenen törenle, üreticilere dağıtımlarını gerçekleştirdi.

2022 yılından 2023 yılı sonuna kadar toplamda 7 bin üreticiye 70 bin zeytin taşıma kasası ve 28 bin zeytin toplama örtüsünü dağıtımını tamamlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, hasat sezonu öncesinde zeytin üreticisinin elini güçlendiriyor.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla geçtiğimiz Haziran ayında Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan Havran İnciri’nin üretiminin teşvik edilmesi ve üreticileri desteklemek amacıyla ÇKS kaydı bulunan tüm incir üreticilerine de 2 bin 350 adet incir kurutma kasası dağıtımı yapıldı.

 

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Büyükşehir incir üreticilerine kasa ve örtü dağıttı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!