BURHANİYE’DE KOOPERATİFLEŞME BELEDİYE DESTEĞİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burhaniye’de, belediye öncülüğünde “Burhaniye ve Köyleri Kırsal Kalkınma Kooperatifi” kuruluyor. Kırsal mahallelerde kooperatifleşme için ilk toplantı Burhaniye Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

Kırsal alanlarda ikamet eden vatandaşların; gelir ve refah düzeylerinin geliştirilmesini, insan toprak ilişkilerindeki dengesizliklerin giderilmesi için kooperatif kurulacak. Kentsel alanlardaki fiziksel ve toplumsal altyapının oluşturulmasını, tarımsal ürünlerin daha iyi değerlendirilmesi için yem, arazi, makine konularında yardım amaçlayan kooperatif için ilk adım atıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan, İşletme İştirakler Müdürü Murat Bektaş ve Belediye Meclis Üyesi Hasan Küçükdereli’nin kuruluş çalışmalarında yer aldığı ve kırsal mahalle muhtarlarının destek verdiği kooperatif için ilk toplantı yapıldı. Toplantıda alınan kararlar gelecek günlerde hayata geçirilecek.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BURHANİYE’DE KOOPERATİFLEŞME BELEDİYE DESTEĞİ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!