BAÜN Acil Durum Ekiplerinin eğitimleri ve tatbikatları devam ediyor

BAÜN İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü 'Acil Durum' faaliyetlerini sürdürüyor.

BAÜN Acil Durum Ekiplerinin eğitimleri ve tatbikatları devam ediyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Önce insan, önce sağlık, önce iş güvenliği” mottosuyla faaliyetlerini sürdüren Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü faaliyetlerini sürdürüyor.

Balıkesir üniversitesi bünyesinde, koruma, kurtarma ve söndürme ekiplerinden oluşan Acil Durum Ekiplerine yönelik eğitimler BAÜN İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü öncülüğünde başladı.

Eğitimler kapsamında; Balıkesir İl Acil Durum ve Afet Müdürlüğü tarafından BAÜN koruma ve kurtarma ekipleri için “İşyerleri İçin Afet Farkındalık Eğitimi” ve “İşyerleri İçin Tahliye Eğitimi” verildi. 107 koruma ve kurtarma personelinin katıldığı eğitimlerde, tahliye tatbikatı ve toplanma alanı uygulaması gerçekleştirildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından da Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gelibolu Konferans Salonu ve Edremit Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda, BAÜN söndürme ekipleri için, “Yanma-Yangın Nedir Konulu Eğitim”, “Yangın Sınıfları ve Söndürme Maddeleri Eğitimi”, “Yangın Anında Doğru Hareket Tarzı Eğitimi” verildi. Eğitimler kapsamında yer alan yangın söndürme tatbikatına da 73 personel katıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Doç. Dr. Celalettin Çevik, Balıkesir Üniversitesi Risk Değerlendirmesi ve Acil Durum planlarının raporlamasının sürdüğünü belirterek, Temel İSG ve Acil Durum Ekiplerinin eğitimlerinin gerçekleştirildiğini belirtti. Üniversite bünyesinde oluşturulan İlkyardım Ekiplerinin eğitimleri için de planlamaların yapıldığını söyleyen Doç. Dr. Celalettin Çevik, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde Mart ayı içinde eğitimlerin başlayacağını ifade etti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BAÜN Acil Durum Ekiplerinin eğitimleri ve tatbikatları devam ediyor
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!