Balıkesir’de Özel Güvenlik Farkındalığı artıyor

Güvenlik-İş Sendikası, "Özel Güvenlik Farkındalık Projesi" kapsamında anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kademlerinde etkinlikler düzenledi.

Güvenlik-İş Sendikası,
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası tarafından başlatılan “Özel Güvenlik Farkındalık Projesi” kapsamında Balıkesir, özel güvenlik sektörünün öneminin vurgulandığı etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Bu projeyle anaokulundan üniversiteye kadar geniş bir yelpazede eğitim kademelerinde farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 360 bin aktif özel güvenlik görevlisinin bulunduğunu ve bu görevlilerin kamu güvenliğinde kritik bir rol oynadığını belirtti. Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin hayatın her anında yanımızda olduğunu ve bu sektörün önemini vurgulamak için “Özel Güvenlik Farkındalık Projesi”ni hayata geçirdiklerini ifade etti.

Balıkesir’de projeye dahil olan okullar arasında Berna Kundakçı Anaokulu, Edremit Şehit Kadir Altinöz İlköğretim Okulu, Hasan Akın Anadolu Lisesi ve Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Meslek Yüksekokulu bulunuyor. Bu okullarda düzenlenen seminerlerde, özel güvenlik görevlilerinin ülkemizin kamu güvenliğine sağladığı katkılar üzerinde duruldu ve meslekle ilgili detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Çağırıcı, seminerlerde ayrıca Genel Kolluk-Özel Güvenlik İş birliği ve Entegrasyon Uygulaması (KAAN) ve Özel Güvenlik Eğitimlerini Geliştirme ve Alan/Branş Eğitimleri (ÖZGE) projelerinin tanıtıldığını belirtti. Projeye destek veren Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’na ve emeği geçen herkese teşekkür eden Çağırıcı, Balıkesir’deki etkinliklerin olumlu geri dönüşler aldığını ifade etti.

Balıkesir, bu proje kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle, özel güvenlik sektörünün toplumsal güvenlikteki yerinin daha iyi anlaşılmasına katkı sağladı ve şehrin güvenlik bilincinin artmasına önemli bir rol oynadı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Balıkesir’de Özel Güvenlik Farkındalığı artıyor
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!