Atlı Cirit müsabakaları Sındırgı’da gerçekleşiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Türkiye şampiyonası çeyrek final ön eleme C grubu müsabakaları Sındırgı Geleneksel Türk Sporları Merkezinde başladı. Dört takımın yarıştığı müsabakalarda ata sporuna yakından ilgi duyan taraftarlar da katıldı.

İlçe de ata sporunu yaşatmak adına Sındırgı Belediyesi destekleri meyvesini vermeye başladı. Beş yıldan bu yana Türkiye geneli müsabakalar da ilçede gerçekleştiriliyor. Hasan Sarol adına düzenlenen 2023 Türkiye Şampiyonası çeyrek final yükselme müsabakaları da büyük bir heyecan ile başladı.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde gerçekleşen müsabakalarda Uşak Yoldaş Atlı Spor Kulübü, Ankara Toprak Mahsulleri Atlı Cirit Spor Kulübü, Eskişehir Akıncılar Birliği Atlı Cirit Spor Kulübü, Sındırgı Atlı Cirit Spor kulübü çeyrek finale yükselme müsabakaların yarışacak. Üç gün sürecek müsabakalarda çeyrek finale yükselmeye hak kazanan takım belirlenecek.
Ata sporu ciritleri yaşatmanın bu tür müsabakaların ilçede yapılması ve Sındırgı’ya ait bir takımında yarışmasından dolayı gurur duyduğunu belirten Sındırgı Atlı Cirit kulübü başkanı Mehmet Erbek “Bugün burada Türkiye şampiyonasının C grubunu yapıyoruz, final yükselme grubunu yapıyoruz. Eskişehir’den 1 takımımız var, Ankara’dan 1 takımımız var, Uşaktan 1 takımımız var. Aynı zamanda bizim Sındırgıdaki takımımızda burada müsabakalara katılacak. Şuanda başladı müsabakalarımız, ilk müsabakayı Ankara’yla Uşak yaptı. Bizde Eskişehir’le oynayacağız. Cirit oyunumuz bu bizim geleneksel oyunumuzu insanlarımıza, yeni nesillere öğretmeye çalışıyoruz. Osmanlıdan gelen bir geleneğimizi idame ettirmeye çalışıyoruz. Sındırgı halkımızdan da 3 gün boyu sürecek, Cumartesi ve Pazar günleri final maçları olacak. Tüm seyircilerimizi, vatandaşlarımızı seyretmeye bekleriz” dedi.
Ömer Karcıoğlu ise “Burada 3 gün boyunca yapacağımız müsabakalarda C grubunun birincisini Allah’ın izniyle kazasız belasız çıkarmaya çalışacağız. İlk maçımızı da güzel bir şekilde kazandık. İnşallah bizim için hayırlısı olur“ dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Atlı Cirit müsabakaları Sındırgı’da gerçekleşiyor
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!