Havran’da Coğrafi işaretli ‘Siyah İncir’in yetiştirilmesi konusunda eğitim verildi

Havran ilçesinde Coğrafi İşaretli Siyah İncir'in üretim alanlarında budama ve yetiştiricilik konularında eğitim verildi.

Havran'da Coğrafi işaretli 'Siyah İncir'in yetiştirilmesi konusunda eğitim verildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havran ilçesinde Coğrafi İşaretli Siyah İncir’in üretim alanlarında budama ve yetiştiricilik konularında eğitim verildi. Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan ile Havran Kaymakamı Enver Özderin, çiftçilerle bir araya gelerek meyveciliği geliştirme konusunda görüş alışverişinde bulundu.

İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından üreticilere incir ağaçlarında budama teknikleri, kullanılan aletler, dal şekilleri, hastalık ve zararlılarla mücadele gibi konular uygulamalı olarak anlatıldı.

İl Müdürü Erkan Alkan, kaliteli meyve üretimi ve bakım beslemenin yanı sıra doğru zamanda ve yöntemle yapılan budamanın önemine vurgu yaparak, il genelinde yürütülen meyveciliği geliştirme projeleri ve kurulan kapama meyve bahçeleri ile ilgili bilgi verdi. Programa İl Müdürü Erkan Alkan, Havran Kaymakamı Enver Özderin, İncir Araştırma Enstitüsü teknik personeli ve ilçe müdürleri ile birlikte birçok üretici katıldı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Havran’da Coğrafi işaretli ‘Siyah İncir’in yetiştirilmesi konusunda eğitim verildi
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!