Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden ‘incir yetiştiriciliği’ semineri

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bölge ekonomisine katkı sağlayan incir yetiştiriciliği konusunda önemli bir seminer düzenlendi.

incir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Havran Belediyesi, BAÇEM, İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle bölge ekonomisine katkı sağlayan incir yetiştiriciliği konusunda önemli bir seminer düzenlendi.

Gerçekleştirilen seminerde, incir yetiştiriciliği alanında faaliyet gösteren üreticilere fidan dikiminden hasat sürecine kadar olan süreçte karşılaşılabilecek hastalık, zararlılar ve diğer önemli konular hakkında teorik bilgiler verildi. Seminer, soru-cevap şeklinde gerçekleşerek katılımcıların daha detaylı bilgi edinmesine olanak sağladı.

Seminerin amacı, incir yetiştiriciliği konusunda bilinçlenmek isteyen üreticilere doğru bilgi aktarımı yaparak verimliliği artırmak ve kaliteli ürün elde etmelerine destek olmaktı. Bu tür etkinlikler, tarımsal üretimde kalite ve verimliliği artırmak için önemli bir araç olarak değerlendiriliyor.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden ‘incir yetiştiriciliği’ semineri
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!