Serkan Sarı: ”Devletin şefkatli eli mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza değmeli”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir Körfez Bölgesini etkileyen yoğun yağışlar nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara Balıkesir Valiliği’nin ve yetkili bakanlıkların maddi yardım yapması konusunda çağrısında bulundu.

CHP’li Sarı, “Bölgede yaşayan vatandaşlarımız ev ve iş yerlerinde yaşanılan su baskınlarından dolayı ciddi maddi hasara maruz kalmış durumda. Devletin şefkatli ve sıcak elini bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hissettirmesi gerekmektedir” dedi.

CHP’li Serkan Sarı şu açıklamada bulundu:

“Balıkesir Edremit Körfezi’nde geçtiğimiz hafta yoğun yağışlardan ötürü ciddi mağduriyetlerimiz vardı. Geçtiğimiz gün de valiliğimiz tarafından açıklanan rakamlardan anlaşılacağı üzere metrekareye 350 kilograma denk gelecek yoğun bir yağış altında vatandaşlarımız mağdur oldu. Birçok ev ve iş yeri su baskınına uğradı.

BALIKÇILARIMIZ EKMEK TEKNELERİNİ KAYBETTİ

“Balıkçılarımızın tekneleri fırtınanın etkisiyle beraber battı ya da karaya oturarak ciddi mağduriyetler yaşadı. Bugün ekmek tekneleri olan balıkçılarımız ne yazık ki mağdur durumda. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız ev ve iş yerlerinde yaşanılan su baskınlarından dolayı ciddi maddi hasara maruz kalmış durumda. Valiliğimizin bu konuda gereken hasar tespitlerini acilen yaparak mağduriyetleri gidermek üzere devletin şefkatli ve sıcak elini bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hissettirmesi gerekmektedir. Buradan çağrıda bulunuyoruz, yetkililere ve ilgili bakanlıklara, yaşadığımız ekonomik kriz ortamının da hassasiyeti göz önünde bulundurarak acilen çözüm üretilmesi için gerekli adımlar atmaya davet ediyoruz. Bölgede mağdur olan vatandaşlarımıza ve bu fırtınadan selden etkilenen hemşirelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Serkan Sarı: ”Devletin şefkatli eli mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza değmeli”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!