Özgür Özel’den belediye başkanlarına: Genel siyasetten uzak durun

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde birinci çıkan CHP'li belediye başkanlarıyla kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Özgür Özel’den belediye başkanlarına: Genel siyasetten uzak durun
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde birinci çıkan CHP’li belediye başkanlarıyla kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu toplantıda, belediye başkanlarına önemli mesajlar verildi. Özel, başkanlara, başarılı belediye hizmetlerinin ortaklaştırılmasının ve popülizmden uzak durulmasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, iktidarın baskısının azaltılması için hukuki destek talebiyle Genel Merkez’e başvurulacağı belirtildi.

Toplantıda Özgür Özel’in yaptığı konuşmaya göre, belediyelerin çalışmalarının koordinasyonu için Genel Merkez’in etkin rol oynayacağı ifade edildi. Gençlere yönelik özel projelerin ve emeklilere yönelik hizmetlerin öneminin altı çizildi. Özellikle “Genç Kart” uygulamasının tüm belediyelere yaygınlaştırılması istendi. Ayrıca, israftan kaçınılması ve belediyelerin performanslarının ölçülüp değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Özgür Özel, toplantıda şunları söyledi: “Dönem, ayağa garanti pas dönemi. Tribünlere şov yapma dönemi değil. Sorunları dağ gibi olan vatandaş bizlerden en öncelikli sıkıntılarının çözülmesini bekliyor.” Ayrıca, belediye başkanlarına popülizmden uzak durmaları ve genel siyasete karışmamaları talimatı verdi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ise toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, iktidarı uyararak, belediyelerin üzerinden elini çekmesi gerektiğini belirtti. Zeybek, iktidarın belediyelere yönelik tasarruf politikalarının yanlış olduğunu vurguladı ve geçmişte CHP’li belediyelerin projelerinin engellendiğini ifade etti. İktidarı, bu yanlış politikalardan vazgeçmeye çağırdı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Özgür Özel’den belediye başkanlarına: Genel siyasetten uzak durun
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!