Erdoğan ‘GençKart’ ı duyurdu! Peki GençKart nedir?

"GençKart" ile sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanma imkanı sağlayan Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erdoğan 'GençKart' ı duyurdu! Peki GençKart nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı, “GençKart” adını taşıyan yeni bir kültür ve sanat projesini başlatıyor.

Bu proje kapsamında, gençler Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerleri ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Alanları İşletme Müdürlüğü ve İstanbul Atatürk Kültür Merkezi İşletme Müdürlüğü’nün düzenlediği sanat etkinliklerinden ücretsiz veya indirimli olarak faydalanabilecekler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, 18 yaşını dolduran gençlere 1 yıl boyunca geçerli olacak olan GençKart’ın verileceğini duyurmuştu.

Erdoğan, bu karta sahip olan tüm gençlerin müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli olarak faydalanabileceklerini belirtmiş, ayrıca zamanla uygulama kapsamında gençlere sunulan imkanların daha da genişletileceğini vurgulamıştı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Erdoğan ‘GençKart’ ı duyurdu! Peki GençKart nedir?
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!