Engellilere ÖTV’siz araç satışı bitiyor mu?: Bakan Göktaş’tan açıklama geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Engellilere ÖTV'siz araç satışı bitiyor mu?: Bakan Göktaş’tan açıklama geldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ÖTV’siz araç uygulamasıyla ilgili olarak, “suistimallere seyirci kalamayacaklarını ancak engelli vatandaşları mağdur edecek herhangi bir düzenlemeyi de asla hayata geçirmeyeceklerini” söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Göktaş, ÖTV’siz araç uygulamasıyla ilgili gündeme gelen iddialara yanıt verdi.

Engellilere sağlanan avantajlarla ilgili yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu belirten Göktaş şöyle konuştu:

“Engelli vatandaşlarımızı mağdur edecek herhangi bir düzenlemeyi asla hayata geçirmeyiz. Engelli vatandaşlarımızın araç alımlarında herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları ve bu haklarını kullanmaktan mahrum kalmamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engellilere yönelik desteklerin, avantajların suistimaline de seyirci kalamayız.”

“Doğurganlığı teşvik için yeni modeller üzerinde çalışmalarımız sürüyor”

Göktaş, doğurganlık oranının düşmesi nedeniyle yeni politikalar üretildiğini de vurgulayarak, şunları söyledi:

“Doğum izinlerinin artırılmasından kreş ve bakım süreçlerinin desteklenmesine, esnek ve uzaktan çalışma gibi birçok alternatifi ele alıyoruz. Hayata geçireceğimiz yeni modellerle kadınların ev ve iş hayatı arasında tercih yapma zorunluluklarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bu konudaki politikalarımızı yeni kurduğumuz Aile ve Nüfus Politikaları Daire Başkanlığı çatısı altında çok yönlü sürdürmeye devam edeceğiz.”

Bakan Göktaş ayrıca ülke kalkınmasına ve kadın istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak yeni modellerin üzerinde durduklarının da altını çizdi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Engellilere ÖTV’siz araç satışı bitiyor mu?: Bakan Göktaş’tan açıklama geldi
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!