“Emekli maaşlarına yönelik iyileştirme hazırlığı yapılıyor” iddiası

AK Parti, en düşük emekli maaşını 10 bin TL’nin üzerine çıkarmak için yeni bir hazırlığa başladığı iddia ediliyor.

“Emekli maaşlarına yönelik iyileştirme hazırlığı yapılıyor” iddiası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti kurmaylarının en düşük emekli maaşının yükseltilmesi için harekete geçtiği ve bu kapsamda, 10 bin TL düzeyinde bulunan en düşük emekli maaşının en az 12 bin TL’ye çıkartılmasının öngörüldüğü öne sürüldü.

Ekonomim’den Besti Karalar’ın aktardığına göre AK Parti, en düşük emekli maaşını 10 bin TL’nin üzerine çıkarmak için yeni bir hazırlığa başladı.

Buna göre AK Parti kurmaylarının en düşük emekli maaşını yükseltecek formülleri hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onayına sunacağı bildirildi.

İlgili habere göre Erdoğan’ın da onay vermesi halinde çalışma ivedilikle Meclis gündemine taşınacak ve temmuz ayı içinde de Meclis’te kabul edilecek.

Yapılacak artışın kaç emekliyi kapsayacağı ve maliyetinin ne olacağına ilişkin detaylar ise Erdoğan’a sunulacak raporda yer alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 2024 yılının emekli yılı olacağını açıklamıştı. Bu kapsamda, 25 Ocak 2024 tarihinde 10 bin TL olan en düşük emekli aylığı, söz konusu düzenleme Erdoğan’dan onay alırsa 2024 yılı içinde ikinci kez iyileştirilmiş olacak.

Kaynak:Ekonomim

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
“Emekli maaşlarına yönelik iyileştirme hazırlığı yapılıyor” iddiası
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!