Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Karadeniz girişiminin canlandırılması için çalışmalarımız sürüyor”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3’üncü Kırım Platformu Liderler Zirvesi’ne yolladığı video mesajda, Karadeniz Tahıl Girişiminin canlandırılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3’üncü Kırım Platformu Liderler Zirvesi’ne video mesaj gönderdi.

Konuşmasına Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, devlet ve hükümet başkanları, Kırım Tatarlarının milli lideri Ukrayna Milletvekili Mustafa Kırımoğlu, Kırım Tatar Türkü soydaşlarını ve diğer katılımcıları selamlayarak başlayan Erdoğan, Kırım Platformu’nun üçüncü zirvesinde video mesaj marifetiyle de olsa hitap etmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Erdoğan, bu vesileyle Ukrayna’nın Bayrak Günü’nü ve Bağımsızlık Günü’nü tebrik ederek, Kırım davasının barışçıl yollardan daha etkin bir şekilde savunulması amacıyla tesis edilen bu platformun, Kırım konusunda vermek istedikleri mesajlara güç katacağına inandığını vurguladı.

Karadeniz girişiminin canlandırılması için çalışmaları sürdürdüklerini, bu süreçte gerilimi daha fazla artıracak ve Karadeniz’deki sükunete zarar verecek her türlü adımdan uzak durulması gerektiğine inandıklarını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“Barışın tesisi doğrultusunda kolaylaştırıcılık ve arabuluculuk gayretlerimizi yılmadan, yorulmadan devam ettirme kararlılığındayız. Savaşın sona ermesi ve Karadeniz havzasının yeniden huzur ve istikrara kavuşması sadece bölgeye değil tüm dünyaya nefes aldıracaktır. Kırım dahil Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne desteğimizi yineliyor, bölgemizin en kısa zamanda barış iklimine tekrar kavuşmasını temenni ediyorum.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Karadeniz girişiminin canlandırılması için çalışmalarımız sürüyor”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!