Ak Partili Şebnem Bursalı’nın ‘ıstakoz’ paylaşımı ortalığı karıştırdı!

Şebnem Bursalı'nın Monaco'ya seyahat ederek orada yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması geniş çapta tepkilere yol açtı

Ak Partili Şebnem Bursalı'nın 'ıstakoz' paylaşımı ortalığı karıştırdı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın Monaco’ya seyahat ederek orada yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşması geniş çapta tepkilere yol açtı.

Eski gazeteci olan Bursalı’nın bu hareketi, hem sosyal medyada hem de siyasi arenada büyük yankı uyandırdı.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya üzerinden bir video paylaşarak, “Milletimiz çöpten ekmek toplarken, pazardan sebze artığı ararken, zenginlerin lüks yaşamını sergileyen Şebnem Bursalı’nın tutumu kabul edilemez. Adaletten yoksun, yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ise Bursalı’nın paylaşımını alıntılayarak, “Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken, Ak Parti…” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Birinci ise Bursalı’nın paylaşımına sert bir şekilde karşılık verdi. Birinci, “Milletimiz geçim sıkıntısı içindeyken, devletimiz ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, sizin lüks yaşamınızı sergilemeniz kabul edilemez. Partimizden istifa etmelisiniz” dedi.

Bu olay, siyasi arenada da tartışma konusu oldu. İktidar partisi yetkilileri, Bursalı’nın davranışını parti disiplinine aykırı bulurken, muhalefet ise halkın yaşadığı ekonomik sıkıntılarla bağdaştırdı ve eleştirdi. Bursalı’nın Monaco’da lüks bir yat kulübünde ıstakoz ziyafeti vermesi, siyasi çevrelerde sınıfsal ayrımcılık ve lüks tüketimle ilişkilendirildi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Ak Partili Şebnem Bursalı’nın ‘ıstakoz’ paylaşımı ortalığı karıştırdı!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!