Okullarda ikinci ara tatil ne zaman, olacak mı?

İkinci ara tatilin ne zaman başlayacağı, yüz binlerce öğrencinin merak ettiği konular arasında yer almaya başladı.

Okullarda ikinci ara tatil ne zaman, olacak mı?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl 2 kez ara tatil yapan öğrenciler, yarıyıl tatilinin bitmesinin ardından 5 Şubat’ta yeniden okula gitmeye başladı. Gözler şimdi de ikinci ara tatilin başlayacağı tarihe çevrildi. Peki, ikinci ara tatil ne zaman, olacak mı?

2023-2024 ikinci ara tatil tarihi binlerce öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bu yıl Ramazan Bayramına denk gelen ikinci ara tatilin yapılıp yapılmayacağıyla ilgili araştırmalar sürmeye devam ederken, öğrenciler MEB tatil takvimini araştırıyor. Peki, ikinci ara tatil ne zaman, olacak mı?

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

İkinci dönem, 5 Şubat 2024 Pazartesi başladı ve 14 Haziran 2024 Cuma sona erecek.

İkinci dönem ara tatili ise 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma arasında yapılacak.

İKİNCİ ARA TATİL YAPILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı takvimine göre 8-12 Nisan 2024’te ikinci ara tatil olacak. Bilindiği üzere 2024 yılında ikinci ara tatil nisan ayında yapılacak. Ara tatilin olduğu hafta da Ramazan Bayramı’nın kutlandığı haftaya denk geliyor. Bu sebeple de ara tatilin iptal edilme ihtimali bulunuyor.

İkinci ara tatilin bayram haftasına denk gelmesi sebebiyle bu durumun zorlaşacağını söyleyen Bakan Tekin, “İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Okullarda ikinci ara tatil ne zaman, olacak mı?
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!