BAÜN’de Bir İlk Daha: “Taramalı Elektron Mikroskobu Uygulamalı Sertifika Eğitimi”

BAÜN tarafından düzenlenen "Taramalı Elektron Mikroskobu Uygulamalı Sertifika Eğitimi" büyük bir katılımla başarıyla tamamlandı.

BAÜN’de Bir İlk Daha: “Taramalı Elektron Mikroskobu Uygulamalı Sertifika Eğitimi”
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü tarafından düzenlenen “Taramalı Elektron Mikroskobu Uygulamalı Sertifika Eğitimi” büyük bir katılımla başarıyla tamamlandı.

Prof. Dr. Mehmet Doğan’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim, Prof. Dr. Yasemin Turhan, Dr. Öğr. Üyesi Berna Koçer Kızılduman ve Öğr. Gör. Dr. Zeynep Bicil’in eğitmenliğinde 52 kursiyerin katılımıyla iki dönem halinde yapıldı.

Eğitim ve Sertifika Töreni

16-17 Mayıs ve 23-24 Mayıs 2024 tarihlerinde akademisyen, lisans ve lisansüstü öğrencileri için düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayanlara, BAÜN Fen Edebiyat Fakültesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sertifikaları takdim edildi. Törene BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt ve Prof. Dr. Fatih Satıl, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Şahin ve diğer akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Mehmet Doğan’dan Elektron Mikroskobu ve Nanoteknoloji Vurgusu

Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Mehmet Doğan, Elektron Mikroskobu ve Nanoteknolojinin önemine dikkat çekti. Doğan, kursiyerlerin Taramalı Elektron Mikroskobu ile görüntüleme ve analiz teknikleri hakkında teorik bilgi edindiklerini ve pratik uygulamalar yaparak tecrübe kazandıklarını belirtti. Elektron mikroskobunun biyoloji, fizik, kimya, moleküler biyoloji, sağlık bilimleri, malzeme ve mühendislik bilimleri gibi geniş bir alanda uygulama bulduğunu vurguladı. Ayrıca, ışık mikroskobu ile bir nesneyi bin kat büyütebilirken, elektron mikroskobu ile yaklaşık 2 milyon kat büyütmenin mümkün olduğunu ifade etti.

Katkıda Bulunanlara Teşekkür

15 saatlik sertifika programına 52 katılımcının dahil olduğunu belirten Prof. Dr. Doğan, programın gerçekleşmesinde katkıları dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu ve üniversite üst yönetimine, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığına, Kimya Bölüm Başkanlığına ve eğitimlerde görev alan akademisyenlere teşekkür etti.

Başarılı kursiyerlere belgelerinin takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona eren tören, kursiyerler ve eğitmenler için unutulmaz bir anı oldu. Bu tür eğitimlerin devamının geleceği ve üniversitenin bilimsel çalışmalara olan katkısının artarak süreceği belirtildi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BAÜN’de Bir İlk Daha: “Taramalı Elektron Mikroskobu Uygulamalı Sertifika Eğitimi”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!