BAÜN Acil Durum ekipleri her türlü vakaya hazır!

BAÜN İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü, "Önce insan, önce sağlık, önce iş güvenliği" mottosuyla faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

BAÜN Acil Durum ekipleri her türlü vakaya hazır!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü, “Önce insan, önce sağlık, önce iş güvenliği” mottosuyla faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Koordinatörlük, üniversite bünyesinde yer alan koruma, kurtarma ve söndürme ekiplerine yönelik eğitimlere başladı.

Bu kapsamda, Balıkesir İl Acil Durum ve Afet Müdürlüğü tarafından BAÜN koruma ve kurtarma ekiplerine “İşyerleri İçin Afet Farkındalık Eğitimi” ve “İşyerleri İçin Tahliye Eğitimi” verildi. 107 personelin katıldığı eğitimlerde, tahliye tatbikatı ve toplanma alanı uygulaması da gerçekleştirildi.

Ayrıca, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından BAÜN söndürme ekiplerine yönelik çeşitli eğitimler düzenlendi. Bu eğitimler arasında “Yanma-Yangın Nedir Konulu Eğitim”, “Yangın Sınıfları ve Söndürme Maddeleri Eğitimi”, ve “Yangın Anında Doğru Hareket Tarzı Eğitimi” yer aldı. Eğitimlere 73 personel katıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Doç. Dr. Celalettin Çevik, üniversite bünyesindeki risk değerlendirmesi ve acil durum planlarının raporlamasının devam ettiğini belirtti. Ayrıca, İlkyardım Ekiplerinin eğitimleri için planlamalar yapıldığını ve Mart ayı içinde eğitimlerin başlayacağını ifade etti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BAÜN Acil Durum ekipleri her türlü vakaya hazır!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!