TANIMLANAMAYAN BİR CİSİM YAKLAŞIYOR!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü, Mart 2021’den bu yana 366 tanımlanamayan uçan cisim ihbarı alındığını, bunlardan 171’inin henüz tanımlanamadığını açıkladı. Bazılarının olağan dışı uçuş özellikleri veya performans sergilediğine dikkat çekildi.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü yıllık “Tanımlanamayan Uçan Cisim” raporunu yayımladı. Buna göre Mart 2021’den bu yana 366 “Tanımlanamayan Uçan Cisim” ihbarı alındığı ifade edildi. Halk arasında UFO olarak da bilinen tanımlanamayan uçan cisimlerden 163’ünün balon veya benzeri araçlar, 26’sının insansız hava aracı veya dron, 6’sının ise kuş, poşet gibi cisimler ve hava olayları olduğu kaydedildi. 171 ihbarın ise henüz tanımlanamadığı vurgulandı. Raporda, “Bu tanımlanamayan cisimlerden bazılarının, olağandışı uçuş özellikleri veya performans sergilediği görülüyor ve daha fazla analiz gerekiyor” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca 366 ihbardan 119’unun Mart 2021’den önce alındığı, ancak geçmiş dönemdeki raporlara dahil edilmediği belirtilirken, 247’sinin yeni ihbar olduğu aktarıldı. Raporda, tanımlanamayan uçan cisim olaylarının, kısıtlı veya hassas hava sahasında meydana geldiği, bu durumun “ABD düşmanlarının istihbarat toplama faaliyeti” olduğu konusunda endişeleri arttırdığına dikkat çekildi.
Son ihbarlarla birlikte tanımlanamayan uçan cisim ihbarlarının sayısının 510’a çıktığı bilgisine yer verildi.
Öte yandan, 2021’de yayımlanan raporda 144 tanımlanamayan uçan cisim ihbarı olduğu belirtilmişti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
TANIMLANAMAYAN BİR CİSİM YAKLAŞIYOR!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!