İtalya Dışişleri Bakanı Tajani: “Kaddafi’nin öldürülmesine izin vermek ciddi bir hataydı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İtalya Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, eski Libya lideri Muammer Kaddafi’nin ölümüne değinerek, “Kaddafi’nin öldürülmesine izin vermek ciddi bir hataydı” dedi.

İtalya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Antonia Tajani, Toskana bölgesinde katıldığı bir etkinlikte 2011 yılında öldürülen Libya lideri Muammer Kaddafi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Tajani, “Kaddafi’nin öldürülmesine izin vermek ciddi bir hataydı. O demokrasi modeli olmayabilir, ama onun ölümüyle Libya’ya ve Afrika’ya siyasi istikrarsızlık geldi. O, kesinlikle kendisinden sonra gelenlerden daha iyiydi” ifadelerini kullandı. Tajani ayrıca, İtalya’nın Kaddafi ile yapılan anlaşmalar sayesinde göç akışını durdurabildiğini, durumun daha istikrarlı hale geldiğini vurguladı.
Kaddafi, Libya’daki iç savaşta devrilmesinin ardından NATO destekli Ulusal Geçiş Konseyi askerleri tarafından yakalanarak linç edilip 20 Ekim 2011 yılında öldürülmüştü.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
İtalya Dışişleri Bakanı Tajani: “Kaddafi’nin öldürülmesine izin vermek ciddi bir hataydı”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!