İngiltere’nin yeni vize şartları iş dünyasını sarstı

İngiltere hükümeti göç rakamlarını düşürme çabalarının bir parçası olarak vasıflı işçiler için daha yüksek maaş eşikleri getirdi.

İngiltere'nin yeni vize şartları iş dünyasını sarstı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere hükümeti göç rakamlarını düşürme çabalarının bir parçası olarak vasıflı işçiler için daha yüksek maaş eşikleri getirdi. Bu durum ise HSBC ve Deloitte gibi yabancı mezunları işe alan şirketlerin tekliflerini geri çekmesine yol açtı.

İngiltere hükümetinin daha sıkı vize kuralları getirmesinin ardından büyük işverenlerin sözleşmeleri yeniden gözden geçirmek zorunda kalıyor.  HSBC ve Deloitte, Birleşik Krallık’taki yabancı üniversite mezunlarına yaptıkları iş tekliflerini geri çeken son şirketler oldu.

HSBC ve Deloitte bu durumun sebebinin, İngiltere hükümetinin vasıflı işçi vizeleri için maaş eşiğini yükseltme kararı olduğunu söyledi. Bir başka büyük işveren olan KPMG de geçtiğimiz ay bazı yabancı çalışanların sözleşmelerini iptal etmişti.

HSBC geçen yıl 720 mezunu işe alırken, Deloitte Birleşik Krallık’ta mezun, çıraklık ve staj programları kapsamında 2.700’den fazla personeli işe almıştı.

Deloitte’un kararı hakkında konuşan bir kaynak firmanın sonbaharda işe aldığı mezunların yaklaşık yüzde 3’ünün, yani yaklaşık 35 kişinin vize değişiklikleri nedeniyle tekliflerinin geri çekildiğini söyledi.

Hükümet, rekor düzeydeki yasal göçü azaltma çabalarının bir parçası olarak, nisan ayından itibaren vasıflı işçi vizeleri için maaş eşiğini 26.200 sterlinden 38.700 sterline ve 26 yaşın altındaki kişiler için 30.960 sterline yükseltmişti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
İngiltere’nin yeni vize şartları iş dünyasını sarstı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!