Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dalyan davasına müdahil oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Hazine’den şerhli devraldığı Dalyan’daki 380 dönüm arazinin satışıyla ilgili açılan davaya müdahil oldu. 

 

Edremit Çevre Derneği, Balıkesir 1. İdare Mahkemesi’nde satış kararının iptali talebiyle dava açmıştı. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı davaya müdahil oldu. 

Mahkeme, Bakanlığın müdahil olma talebini kabul etti. 

 

 

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Edremit Çevre Derneği Başkanı Kubilay Saygın Öztürk, “Büyükşehir Belediyesi’ni yalnız bırakmaya gönülleri razı olmamış” dedi. 

Öztürk, sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

 

“Balıkesir B. Belediye Meclisi’nin 29 Aralık 2022’de Dalyan’daki 380 dönüm kamu arazisinin satışı için oy çokluğuyla almış olduğu kararın iptal edilmesi amacıyla açtığımız davaya, şimdi bir de müdahil geldi..!

Haydi, tahmin edin diyeceğim ama elbette hepiniz bileceksiniz bu müdahilin kim olduğunu.. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı elbette.. Balıkesir B. Belediyesi’ni yalnız bırakmaya gönülleri razı olmamış haliyle.. Tabii ki ‘teker teker gelin’ diyeceğimiz yok..! Hatta ‘yok mu başkası?’ deme noktasındayız biz..

Buyurun bakalım, hep birlikte hukuka soralım değerli davalılar: Buraları betona boğmak ne kadar doğrudur acaba? 1. derece deprem bölgesi, sıvılaşma özelliği ve deniz basması tehlikesi de var..”

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dalyan davasına müdahil oldu
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!