Bandırma’da ‘Çevre Dostu’ atık yönetimi!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma ilçesinde çevre sorunlarına karşı önemli bir adım atarak çevre dostu atık yönetimi uygulamalarını hayata geçirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma ilçesinde çevre sorunlarına karşı önemli bir adım atarak çevre dostu atık yönetimi uygulamalarını hayata geçirdi.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Yücel Yılmaz’ın liderliğindeki Büyükşehir, vahşi depolama sorununa kalıcı çözümler getirerek ilçenin yaşam kalitesini artırdı.


BANDIRMA’NIN ÇÖP SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM!


Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Aktarma İstasyonu ile her ay tonlarca evsel atığı çevre dostu bir yaklaşımla bertaraf ediyor. Bu önemli adım, ilçenin çöp sorununa etkili bir çözüm sunarken, çevreye zarar vermeden atıkların yönetilmesini sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda, ilçe belediyesi tarafından toplanan çöplerin düzensiz depolanmasına son vererek, vahşi çöp döküm alanlarını iyileştirerek çevreyi yeşillendiriyor. Bu çabalar, çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunurken Bandırma’nın yaşam kalitesini artırıyor.

“ATIKLAR ELEKTRİĞE DÖNÜŞÜYOR, BANDIRMA GELECEĞE HAZIRLANIYOR!”


“Yeşil Gelecek İçin, Atıklar Elektriğe Dönüşüyor”

20 ilçenin evsel atıkları, 13 Katı Atık Aktarma İstasyonu vasıtasıyla atık merkezlerine taşınıyor. Bu yenilikçi uygulama sayesinde çöpler, doğaya saygılı bir şekilde toplanarak toprak, hava ve su kirliliğinin önüne geçiliyor. Büyükşehir Belediyesi, Bandırma ve 20 ilçede toplanan çöpleri enerjiye dönüştürerek yıllık ortalama 50 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılıyor. Bu çevreci yaklaşım, atık ile enerjiyi başarılı bir şekilde birleştirerek Balıkesir’i sürdürülebilir bir geleceğe taşıyor. Büyükşehir, çöplerin yeniden değerlendirilmesiyle çevre bilincine verdiği önemi dahaileriye götürerek gelecek nesillere temiz bir çevre bırakılmasına büyük katkı sağlıyor.

Bandırma'da 'Çevre Dostu' atık yönetimi! Bandırma'da 'Çevre Dostu' atık yönetimi! Bandırma'da 'Çevre Dostu' atık yönetimi! Bandırma'da 'Çevre Dostu' atık yönetimi! Bandırma'da 'Çevre Dostu' atık yönetimi! Bandırma'da 'Çevre Dostu' atık yönetimi!

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Bandırma’da ‘Çevre Dostu’ atık yönetimi!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!