Burhaniye Belediyesi’nden ‘İstihdam’ seferberliği

Burhaniye Belediyesi, istihdam ofisi, ilçedeki işsizlik sorunlarını çözmek ve iş arayanlarla işverenleri buluşturmak için önemli bir adım atıyor.

Burhaniye Belediyesi'nden 'İstihdam' seferberliği
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in seçim vaatleri arasında yer alan istihdam ofisi, ilçedeki işsizlik sorunlarını çözmek ve iş arayanlarla işverenleri buluşturmak amacıyla önemli bir adım atıyor.

Burhaniye’de yaşayan vatandaşlara ve özel sektördeki firmalara doğrudan hizmet sunacak olan istihdam ofisi, 27 Mayıs 2024 itibarıyla Burhaniye Belediyesi Hizmet Binası’nda faaliyetlerine başlıyor.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışacak bu yeni birim, iş arayan vatandaşlara kariyer danışmanlığı ve iş bulma hizmetleri sunarak, onları uygun işverenlerle buluşturmayı hedefliyor. Başkan Ali Kemal Deveciler, istihdam ofisinin ilçedeki ekonomik hareketliliği artıracağını ve iş gücüne önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Başkan Deveciler, yaptığı açıklamada, “Ülke genelinde işsizlik oranının yüksek olduğunu biliyoruz. Burhaniye’de iş gücünü artırıp, işsizlik oranını azaltmak için bu istihdam birimi kritik bir rol oynayacak. İş arayan vatandaşlarımıza kariyer danışmanlığı ve iş bulma hizmetleri sunarak, onları uygun işverenlerle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

İstihdam ofisinin açılmasıyla birlikte, Burhaniye Belediyesi, yerel ekonomiyi canlandırmak ve işsizlik sorununu azaltmak adına önemli bir adım atmış oluyor. Vatandaşların ve işverenlerin faydalanabileceği bu yeni hizmet, Burhaniye’de iş gücünün daha verimli kullanılmasını sağlayacak.

İstihdam ofisi ile ilgili detaylı bilgi almak ve hizmetlerden faydalanmak isteyenler, 0266 412 64 50 (Dahili 323) numaralı telefondan iletişime geçebilirler.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Burhaniye Belediyesi’nden ‘İstihdam’ seferberliği
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!