Dursun Mirza: ”Tespit ettiğim borç miktarı 405 milyon lira”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında Tolga Tosun dönemindeki borç miktarının 405 milyon lira olduğunu açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında, Tolga Tosun dönemindeki çalışmaları incelediğinde geriye bırakılan borç miktarının 405 milyon lira olduğunu açıkladı.

 

Mirza, “Ben böyle bir tablo bıraksaydım sokakta gezemezdim” şeklinde konuştu.

 

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nin ardından yapılan ilk Belediye Meclisi toplantısı, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, Tüm-Yerel Sen Sendikası ile görüşme ve mutabakat sağlanması, Bandırma Belediyesi’nin ortağı olduğu Bandırma İnsan Kaynakları İnş.Tem.Nak.Tem.Sağlık Tic. ve San.Ltd.Şti’ye personel alınması gibi konular ele alındı. Ayrıca, Bandırma Belediyesi’nin 2023 Mali yılına ait Denetim Komisyonu Raporu oy çokluğu ile kabul edildi. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Doğan’ın konuşmasında, Tolga Tosun döneminde çalışan kadın personellerin taş ocağı gibi yerlere gönderilmesini eleştirmesi dikkat çekti.

 

Belediye Meclisi’ndeki eleştirilere cevap veren Başkan Mirza, Tolga Tosun dönemindeki borç miktarının 405 milyon lira olduğunu ifade etti ve bu tablonun kendisini şaşırttığını belirtti. Mirza, bu durumun Bandırma tarihinde mümkün olamayacak bir tablo olduğunu vurgulayarak, “Benden sonraki başkana böyle bir tablo bıraksaydım sokakta gezemezdim” dedi.

 

Toplantıda ayrıca, Strateji Geliştirme Müdür Vekili Ahmet Şahin tarafından Bandırma Belediye Başkanlığı’nın 2023 yılına ait çalışma raporu ile ilgili sunum yapıldı. Mirza’nın açıklamalarıyla birlikte, belediye yönetimindeki değişiklikler ve geçmiş dönemin borç tablosu dikkat çekti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Dursun Mirza: ”Tespit ettiğim borç miktarı 405 milyon lira”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!