4 ülkeden 1106 dansçı Ayvalık’ta buluştu

Ayvalık'ın geleneksel festivallerinden biri olan ve her yıl büyük ilgi gören 21. Sarımsaklı Trophy Halk Oyunları Festivali, bu yıl da 4 ülkeden 25 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi.

21. Sarımsaklı Trophy
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayvalık’ın geleneksel festivallerinden biri olan ve her yıl büyük ilgi gören 21. Sarımsaklı Trophy Halk Oyunları Festivali, bu yıl da 4 ülkeden 25 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi. Sarımsaklı Pazaryeri’nde düzenlenen festival, 1106 dansçının sergilediği performanslarla izleyenleri büyüledi.

Montenegro, Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya ve Türkiye’den ekiplerin katıldığı festivalde, halk oyunları ve dans gösterileri büyük beğeni topladı. Gösteriler, iki gün boyunca beş bin kişi tarafından izlendi. Festivalin her yıl artan bir ilgi gördüğünü belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, katılımcılara ve izleyicilere teşekkür etti.

Festival kapsamında 11 kategoride ödüllendirme yapıldı. Jüri, gösterileri değerlendirirken zorlandı, çünkü tüm ekipler üstün performans sergiledi. 11 farklı kategoride yapılan değerlendirmeler sonucunda en iyi performanslar ödüllendirildi.

Belediye Başkanı’ndan Teşekkür

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, festivalin kapanışında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin ve Balkan ülkelerinin zenginliğini halk oyunlarının, halk danslarının birleştirici ve eşitleyici gücünü hep birlikte yaşadığımız bu festivali gerçekleştiren çalışma arkadaşlarıma ve sahnedeki görsel şölene imza atan tüm dansçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Her geçen yıl daha fazla ilgi gören Sarımsaklı Trophy Halk Oyunları Festivali, Ayvalık ve çevresindeki halk için önemli bir etkinlik haline gelmiş durumda. Festivalin önümüzdeki yıllarda daha da büyüyerek devam etmesi bekleniyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
4 ülkeden 1106 dansçı Ayvalık’ta buluştu
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!