Merhaba ..

Bu hafta yıllardır süre gelen ezeli rekabet olan EGE derbisinde İzmirin '' Amiral Gemisi '' Göztepe ile karşılaştık. Göztepe hafta içindeki tüm planlarını üç puan üzerine yapmıştı ve alınan Denizli mağlubiyetinden sonra puan kaybına tahammülleri yoktu. Aynı durum bizim için yani BALKESLER'imiz içinde geçerliydi.

 

Maç başladı ve  -bir önceki makalemi okuyanlar anımsayacak- demiştim ki rakip Göztepe uzun ve şişirilen toplarla rakip ceza alanına topu atıyor ve kaliteli forvet ve forvet arkası oyuncularıyla gol yapmak adına yığılıyor. İşte maç başladı o oyun sisteminde bir pozisyonda kalemiz önünde yakaladıkları bir pozisyonu forvet arkası oyuncuları Cleyton'a çıkardılar oda gerçekten mükemmel vurdu ve ilk yarıyı başa baş oynadığımız bir maçta 0-1 geride kapattık.

 

İkinci yarıda saldıracağımızı düşünen Göztepe kenar yönetimi oyunu rölantide götürmek adına defansa çekilip geriye yaslanınca  BALKESLERİN ekmeğine yağ sürdü ve saldıran BALKESLERİMİZ tehlikeli olmaya başladı işte bu ataklardan birinde kazanılan serbest vuruşta her geçen gün formunu artıran Yiğit İsmail öyle klas bir vuruş yaptıki Göztepe kalecisi Gökhan  kıpırdayamadı izlemekle yetindi 1-1. Bu golün güzelliğnden ve klas vuruştan rakip takımın hocasıda övgüyle bahsetti.

 

Bu arada bir not ''Önder ÖZEN BALKESLERİ çok iyi çalışmış iki haftadır en zayıf yerimiz olan tabir yerinde ise '' geminin su aldığı yer olan '' göbekten bilhassa Hüseyinin yokluğunda arıza veren bölgeden çok güzel akınlar yakaladılar ama faydalanamadılar.

 

Çekişmeli geçen ve her iki takımında kazanma arzusunun tavan olduğu bir maçta puanları paylaştık. Fakat enterasandır bu hafta beraberlikler ve sürprizleri az olan maç sonuçları alınınca yerimizde saymaya devam ettik bu haftanın en karlısı lider AdanaSPOR oldu ve kurtuluş adına Denizlispor.

 

Ben bir şeye üzülüyorum alınan bu sonuçlardan sonra hemen hoca gitsin davulu çalınıyor. Ben bunu savunan dostlara maç içinde hocamızla, oyuncuların sevgi bağını görmelerini rica ediyorum. Düne kadar bu takım düşer diyenler, ağır bir borç batağından çıkan, alacakları için TFF'ye başvurup serbest kalan oyuncuların paralarını ödeyemeyen en son Adanaspor maçı öncesi maç malzemesi formalarına haciz gelen bu takım eğer hala ilk altı ve play of şansını sürdürebiliyorsa bence takdir görmelidir. Daha üç maç öncesi şampiyonluk geliyor diyenler bunlardan biride benim lütfen gerçekleri görüp bu takıma destek verelim.

 

Evet ilk iki ve direk Süper Lig şansımız bitti gibi ama Play-Off şansımız devam etmekte rakiplerimizinde bize çalıştığı haftada altıncı sıradayız bu hafta deplasmandan ben çok umutluyum alınacak bir üç puan farklı yerlere getirir bizi. Unutmayalım lütfen ve desteğimizi sonuna dek sürdürelim. Sevgilerimle ...