Merhaba. Aslında öylesine zor günlerden geçiyoruz ki ülke olarak bu gibi zorlu günlerde pek keyifli olamıyorum. Sizlerde aynı durumdasınız bunu biliyorum oynanan futboldan bile zevk almak güçleşti. Dilerim tüm bu yaşanan acılar son bulur yüzlerimizin güldüğü içimiz rahat huzurla maçları takip ettiğimiz günlere kavuşuruz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ...

Gelelim iki nazar boncuğu taktığımız maça. Aslında kötü bir futbol oynamadık ama karşımızda şehriyle, taraftarıyla, yönetimiyle hafta içi yapılan hazırlıklarıyla gümbür gümbür ben geliyorum diyen bir Adanaspor bulduk. Tüm inançlarıyla liderliği isteyen, hırslı bir rakip bulduk karşımızda. Tüm bunlara rağmen ezilmeden, dişe diş, kora kor oynadık. Sadece eksiğimiz gol yollarında başarısız oluşumuzdu, golcülerimizin etkisizliği. Maalesef bu maçtan da boynumuzun bükük olarak ayrılmamıza sebep oldu.

Artık ilk iki çok zor görünüyor ama Play- Off mücadelemiz devam ediyor, etmeli de. Bu hafta benim yaşadığım İzmir kentinin 1925 kuruluşlu kulübü Göztepe ile oynuyoruz. Şimdi size rakibimiz hakkında bazı bilgiler vereyim. Küçük bir uyarı bu maçta TARAFTARIMIZA ÇOK İŞ DÜŞECEK bunu kulaklara küpe yazayım dedim.

Göztepe takımı yeniden yapılanan kadro kalitesiyle bu ligin çok üstünde bir takım ama nedense maya tutmadı. 16 futbolcu transfer edildi ve hepsi Süper Lig patentli. İlk devre sonunda bu 16 futbolcudan 9'u gönderildi 15 yeni isim geldi. Bunlardan en önemli isim Serdar Özbayraktar, geldiği gün itibariyle PTT Liginde gol kralı idi. Ekonomik olarak büyük bir güce sahipler ama dedim ya maya tutmadı mı olmuyor. Yoksa taraflı, tarafsız kime sorsanız bu imkanlarla bu kadro kalitesiyle açık ara lider bu ligi forse eder bir ekip görünümündeydiler. Neden böyle oldu derseniz bence kadro üzerinde çok oynandı o geldi, bu gitti yeni gelenlerin talkıma uyumu, oyun şablonundaki bu gel gitlerden dolayı meydana gelen dengesizlikler oyunun tam sahaya oturtulamaması başlıca sebeblerdendi.

İkinci yarının hemen başında hoca değişikliği yaşandı. Rakibimizde yeni gelen teknik adam Önder Özen ve Mehmet Aurello ve ekibi ilk maçlarında onlar da büyük şok yaşadılar. Ligin dibindeki Horozlara yenildiler. BALKES maçı onlar içinde çok önem taşıyor ve bunu bilerek hazırlanıyorlar. Bu maçta bizim sakin ve sabırlı oynamamız gerekecek. Rakip Göztepe de telaşlı bir oyun anlayışı hakim. Genelde defanstan şişirilen hava toplarıyla rakip defansın önüne yığılan  klas gol ayaklarıyla hücumu düşünen bir ekip. İşte bu alanda yapılacak bir hata pahalıya mal olur. Forvet hattı gol yapacak çok iyi isimlerle donanmış bir ekip unutulmasın. En zayıf yerleri defans. Özellikle defansın göbeği. Yedikleri goller hep göbekten gelen akınlardan geldi. Orta saha bizlerin yakından tanıdığı Ertuğrul'dan sonra etkili olamıyor yerine oynayan Gosso bu performansı gösteremedi. Orta sahaları saman alevi gibi. Bu maç iyi iseler diğer maç kötüler umarım bizim maçımızda gününde olmazlar.

Lamin Diarra , Serdar Özbayraktar, Gökhan Karadeniz, Leroy, Gosso, Hakan Barış, Fleminsk, Emre.kısaca her biri kendi çapında kaliteli ayaklara karşı oynayacağız. Bir de taraftarıyla gelirse bu maç çok zor geçer diye düşünüyorum. Hani denir ya; ya tamam ya devam. Onlar için bu maçın önemi bu denli yüksek.

Dedim ya tüm bu olanaklara bu kadro yapısına rağmen istenen sonuçları alamıyorlar. Eğer dirençli ve sakin oynarsak bu maçı alırız. Erken atacağımız bir gol rakibi bozacaktır. İnşallah atarız. İzlediğim Göztepe takımı yediği golden çok etkilenen bir takım  ve motivasyonları hemen düşen bir ekip. Bu maçta BALKES TARAFTARINA çok iş düşüyor. Unutulmasın; sahada milyarlık ayaklar değil inanan, mücadele eden ayaklar kazanıyor. Bunun bilinciyle oynarsan PTT Ligi'nin kadro kalitesiyle AMİRAL GEMİSİ Göztepe'yi KOCA SEYİT RUHUYLA OYNAYAN BALKESLERİMİZİN batırması işten bile değil. SEVGİLERİMLE ....