Best Balıkesir

Kulübü satacağını ve haklarını devredeceğini açıkladıktan sonra adeta TBL’de oynamak isteyen tüm takımların hedefi haline geldiler. İlk aldığım duyumlar Antalya Spordan gelen 900.000 liralık teklifti ama bu teklif Best tarafından kabul görmedi. Bu hafta içerisinde ise Konya Selçuklu Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonuç vermiş ve 750.000 liraya anlaşılmış. Öncelikle belirtmeliyim ki bu rakamlar kulüp yetkililerince doğrulanmadı ancak benim camia içerisinden aldığım duyumlardır ve gerçeklik oranı çok fazladır.  Hal böyle iken neden daha az bir rakama satıldığı, bu satıştan ne gibi bir fayda sağlandı ki daha düşük rakama satıldı vs gibi sorular insanın aklına geliyor tabi. Eminim bu konu hakkında kulüp geçerli bir açıklama yapacaktır ve hepimizi aydınlatacaktır. Bu konuda tek yapacağım yorum 1 milyon ve üzeri bir rakamdan aşağıya bu hakkın satılmasının hata olduğu yönünde olacak çünkü sadece ligin iddaa gelirleri zaten bu rakamlarda. Ayrıca Balıkesir merkezde basketbol seyircisinin alıştığı bir takım olan Best’in kapatma kararı da bana göre yanlış bir karardı, en azından daha mütevazi bütçeler ile iddaa gelirleri ile kendi yağında kavrulur bir takım yaratmak ve devam etmek mümkündü.

 

Karesi Spor

Geçen sezondan kadrosunda Enver Ekmen, Volkan Aydın ve Azizcan Özdemir ile yola devam kararı almanın dışında takımın guardları İlker ve Sezgin ile de devam eden kontratları üzerinden tekrar çalışma koşulları göz önüne alınırsa zaten kadroda 5 oyuncu hazır halde. Bunların yanına bir kısa bir uzun yabancı oyuncu eklenince toplam 7 sporcu oluyor. Bu hazırlığın dışında transfere de hızlı ve doğru giren takımımız ilk olarak Bursaspor’dan forvet oyuncusu Şahin Muzaffer Ekmen’i kadrosuna kattı. Hemen akabinde yine bir guard transferi yaptılar ve geçen sene Eskişehirspor forması giyen skorer guard Kerem Gülmez ile anlaşan takımımız da bu transfer gösterdi ki Sezgin ile İlker’den biri ile sözleşme feshedilecek. Bu iki transferin ardından bayrama girilecekken bayram hediyesi olarak, daha önce Best Balıkesir forması da giymiş olan ve geçen sezon Samsun BŞB Anakentspor’da oynayan forvet Hazer Avcı’yı kadrosuna kattı. Transfer çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiği takımımızda iyi ve doğru işler yapılmaya devam ediyor. Takımımızın artık tam olarak şehrin takımı olabilmesi için yapması gereken birkaç hamle kalmıştır. Bu konuda alt yapı ile ilgili daha önce bir yazı yazmıştım ve bu yazıma geri dönüş yaparak o doğrultuda

çalışmalara da başladıklarını ve transfer süreci sonunda oradaki oluşum için de gerekli hamleleri yapacaklarını söylediler ki bu gerçekten Balıkesir basketbolu adına yapılması gereken en önemli hamledir. Bu Hamlenin dışında takımımızın içerisinde Balıkesirli olan bir sporcunun hatta bir ağabeyin monte edilip kaptan yapılması şehrin takımı olma adına atılacak bir başka güzel hamle olacaktır ve bu doğrultuda çalışmalar sürdürdüklerinin de haberini ve hatta sözünü almış bulunmaktayım. Sizler böyle doğru işler yapmaya devam edip doğru adımlar attığınız sürece de bu köşeden sizleri sürekli Balıkesir basketbolu adına destekleyeceğimin garantisini çok açık olarak veriyorum.

 

 

Haftaya yeni bir yazı da görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın…