Türkiye Basketbol 2.Ligi Final Grubu 5.Hafta karşılaşmasında temsilcimiz Karesispor, Antalya’da Antalyaspor’a mağlup oldu.

Maça Sezgin, Berkay, Cahit, Azizcan, Enver beşi ile başlayan Karesispor Enver ve Sezgin ile bulduğu sayılar ile ortada geçen periyodu 25-20’lik bir skor ile geride tamamladı. İkinci periyoda İlker, Umar, Cahit, Oğuzhan, Okan beşi ile başladı. Boyalı alanda etkili olan takımımız rakipte Okan, Bora, Ömer’i durdurmakta zorlanınca devreye 41-36 geride girdi. Üçüncü periyoda Sezgin, Berkay, Cahit, Azizcan, Enver beşi ile başladı.

Bu periyot top kayıplarını arttıran takımımız kolay sayılar da yemeye başlayınca hücumda da skor üretemedi. Ve 3.periyot 59-48 geride tamamladı. Final periyoduna Berkay, Volkan, Umar, Oğuzhan, Azizcan beşi ile başladı. Baştan sonuna kadar top kayıplarına çözüm bulamayan Karesispor bu periyotta da devam edince farkın açılmasına engel olamadı. Maçın genelinde 20 top kaybı yapan takımımızın kayıplarını iyi değerlendiren Antalyaspor 27 sayı hızlı ve kolay basketten buldu.

Maç skorunuda 83-61 olarak belirledi. Ve Karesi bu sonuçla üst üste 2.yenilgisini almış oldu. Karesispor bir sonraki maçını yine deplasmanda 27.04.2017 Cuma günü saat 17.00’de Artvin Merkez Spor Salonunda Artvin Belediyesi ile karşılaşacaktır.

ÖNE ÇIKANLAR Antalyaspor: Okan Bostancı 20 sayı 7 rıbaund,Bora Hun Paçun 17 sayı 5 ribaund Karesispor: Azizcan Özdemir 14 sayı 9 ribaund, Okan Özpamir 13 sayı