Başlıktan da anlayacağınız gibi bu yazdığım Best Balıkesir takımının ligde on hafta sonra aldığı ilk galibiyetleri için. Bu galibiyeti büyütmeye hiç gerek yok çünkü Ted Ankara takımını yenmeyeni kaba tabiriyle dövüyorlar ! Bu galibiyetin takım için tek önemli ve güzel yanı sürekli maç kaybeden bir takımın bu seriye son verip maç kazanması ve moral bulması olmuştur.

Bundan sonra önemli olan ligde kalmak adına evimizde oynayacağımız birebir rakiplerimize maç kaybetmemek olmalı. Muratbey Uşak bu rakiplerden bir tanesi ve bu hafta Balıkesir'de hem seyircimizle hem oyuncularımızla hem teknik ekiple bu rakibi ve gerekirse hakem üçlüsünü ne yapıp edip yenmek zorundayız. Bu maçtan galibiyet dışında bir sonuç kabul edilemez ve bu maçta kaybedilirse eğer, Balıkesir'de her maçtan sonraki basın toplantısına neredeyse yarım saat geç gelen hocamız hiçbir mazeret sunmamak adına basın toplantısına hiç gelmesin daha iyi.! Çünkü o kaybedilen maçlardan sonra takım kendini toparlayamamışken ve yeni hocaya daha alışamamışken sürekli kaybedilen maçlardan sonra ceza antrenmanı koyması ve Mike Green'den şikayetçi olması nedeniyle ligin asist lideri ve takımın en çok sayı atan ikinci ismi olan Mike Green takımdan ayrılmak istediğini yönetime bildirmiş ve bunun sonucunda da kadro dışı bırakılmıştı. Onun yerine geçen sene lige çıkmamızda büyük pay sahibi olan Kelly ile tekrar anlaşma sağlanıp takımımıza dahil edilmiştir ve bu transferin onayını da mutlaka Hakan hoca vermistir diye düşünüyorum. Bu yüzden her istediği yapılan Hakan hocanın ; takımdaki herkesin tıkırtıkır maaşları zamanında yatıyorken ve maç kazanma moralini de arkalarına almışken kendi sahamızda oynayacağımız bu maçta takımı çok iyi hazırlayıp galip gelmesini bekliyorum ve bu galibiyet serisini de bir sonraki hafta İstanbul deplasmanında İstanbul BŞB. karşısında da sürdürmesi gerektiğini yineliyorum.

Ted deplasmanında Yunus'un, Valentin'in ve Glubovic'in skora olan katkıları umarım Muratbey Uşak maçında da devam eder. Ted gibi çok zayıf bir rakiple oynarken bile maçın ilk 3 periyodunun başabaş geçmiş olmasi ve 69 sayı yemiş olmamız dikkat edilmesi gereken bir durum diye düşünüyorum. Bu nedenle Hakan hoca ve ekibi umarım pazar gününe kadar rakibi iyi etüd ederler ve takımımızı en iyi şekilde bu maça hazırlarlar.

Bundan sonra siz okurlarımın karşısına haftada iki gün geleceğim yazılarımla ; Salı günleri Best Balıkesir ve Perşembe günleri Karesi Basketbol... Perşembe'ye kadar sevgiyle ve basketbol ile kalın.