Merhaba... Yazıma başlarken okul yıllarındaki o uzun sömestr tatilleri aklıma geldi tatile girmeden 2 veya 3 gün önce dersleri asmaya başlardık. Ee nasılsa uzun bir tatil var. İşte BALKESLER sanıyorum Manisa’ya bu mantaliteyle hazırlandı ve geldi ... 

 

Gelirken de yurt dışına gidecek oyuncularımız, diğer şehirlerde yaşayan oyuncularımız büyük bir ihtimalle uçak bileti rezervasyonlarını yapmışlar ve maç biter bitmez İzmir'e geçip memleketlerine uçmuşlardır. Yine öyle sanıyorum takım otobüsü dönerken memleket çocuğu futbolcularımızla dönmüştür. 

 

Bunları neden yazdım; vallahi maçı izleyenle bana katılacaklardır, sahada bir veya iki futbolcumuz dışındaki kardeşlerim tam bir tatil havasındaydılar. Eh rakipte ligin dibine demir atmış ve şiddetle puana ihtiyacı olan, bu maçı kaybederse belki de ikinci yarıda takım kuramayacak hale gelecek olan Manisaspor olunca üzülerek yazıyorum tuzu kuru olan BALKESLERİMİZ yayıldı da yayıldı. Bizim oraların meşhur lafıdır; böyle umursuzca yayılanlara “ne o Halalca’nın yoğurtçu garları gibi yayılmışsın” deriz. O misal kimse kusura bakmasın. Buna birde yakaladığımız gol toplarını dan dun harcarsanız, eh canı burnunda olan rakipte size faturayı keser.

 

Bir yazımda hocama bu kalecilere bir ayar verseniz demiştim. Sonraki hafta Vukoviç Antep maçında bir hayli iyi bir performans sergilemiş ve yazımda da bana nazire yaptı tebrikler demiştim. Şimdi bu sözlerimi geri alıyorum ve bir parantez açıyorum. Sağımız maalesef felç, atakları oradan yedikçe dağılan, sağı kapatmak adına kendi bölgesini boş bırakan, dengesiz, balans ayarı isteyen bir defansımız var. Amma en önemli sıkıntı KALE. Evet maalesef yediğimiz tüm goller tamamıyla kalecimizin  hatası. Bir takımda as kaleci formsuzsa yedeği devreye girer ama sağ olsun Atilla’da Vuko’dan aşağı kalmaz. Kesinlikle kaleye çözüm şart. 

 

Sevgili Vukoviç iyisin hoşsun ama Manisa’nın kaptanından yediğin gol yakışmadı senin klasına. Yani Manisa kaptanının topa vurduğu yerden senin kalene olan mesafeye taksi tutsan 20 TL yazar. Golü kalede görünce elince falsolu geldi filan der gibiydin. Ama bence çok öndeydin ve  yanlış yer tutmuştun. Buradan değerli hocama ve teknik ekibe, yönetime istirhamım kaleye ne yapıp ne edip bir çare bulunmalı.

 

Manisa ekibini kutluyorum. 9 puanları silinmiş, parasız pulsuz futbolcular FİFA’ya dosya üstüne dosya göndermiş, üst düzey oyuncular kadro dışı veya fesih yapıp gitmiş bir takım olmalarına rağmen adeta ders gibi isteyenin, mücadele edenin, iki kişilik oynayanın kazanacağını gösterdiler. İkinci yarı onları çok zor bir süreç beklese de inançlarını ortaya koydukları sürece böyle sonuçlar alacaklardır.

 

Sevgili taraftarlarımız; ayaklarınıza, yüreklerinize sağlık. Manisa’nın ayazında tribünlerdeydiniz sağ olun var olun. Ama bence Manisa’dan hallice ekonomik yapımızla ligi ilk yarıda gayet iyi bir yerde ve 5’inci ile aramızda  3 puan fark ile bitirdik. Peki yediğimiz gollerden sonra nerden çıktı YÖNETİM İSTİFA sesleri. Yapmayın, şu şartlarda Mourinho'yu getirin takımın başına çuvallar. Lütfen gerçekçi olalım. Bazı kişilerin gazına gelmeyelim. İnşallah ikinci yarıda yapılacak nokta ve çare transferlerle bu takım bu ekiple play-off oynar ben inanıyorum sizlerde inanın.

 

Şimdi yorulan ayaklara, yorulan bedenlere, yorulan beyinlere bir nebze oh dedirtme zamanı. Devre arası kamp ve yapılacak çalışmalarla yeni katılacak arkadaşlarımızla BALKESLER ikinci yarıda çok daha başarılı olacaktır. 2018 yılı BALKESLERİMİZE şans ve başarı getirsin, siz okurlarıma sağlık ve mutluluk getirsin, ülkemize birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur getirsin. İkinci yarıda görüşmek üzere SEVGİLERİMLE.

 

Not: Politika Gazetemizin sahibesi Güzide SÜRMELİOĞLU hanımefendiye geçirmiş olduğu ufak ameliyat sonrası sağlıklar diliyorum geçmiş olsun.