Bu akşam Play of ilk maçımızı oynadık bu maçlar motivasyonu ile mücadele performansı ile çok farklı tam bir “sırat köprüsü” tam bir “bıçak sırtı” hata yapma lüksünün olmadığı hani denir ya bu maçta elimizden geleni yaptık olmadı önümüzdeki maçlara bakacağız. İşte o söylemleri bile kabul etmeyen bir seri.

BALKESLER olarak kime sorsanız play-off oynayan dört takımın içinde en sona konan ekibiz ve kadro kalitemiz diğer takımlara göre biraz daha düşük. Ama bizimde inancımız ve hırsımız olmalı diye düşünüyorum ve bir de oldukça yetenekli ama tecrübesiz genç oyuncularımız var ki ben onlardan çok ümitliyim.

Bu atmosferde taraftar desteğini arkamıza alarak oyuna başladık ama ilk yarıda daha çok pozisyon bulan, tehlike yaratan, gol arayan rakip Alanyaspor’du. Kenarda futbolun “Amca” lakaplı kurt hocası Hüseyin Kalpar adeta maçı oynayanlar kadar heyecanlıydı yerinde duramadı ve şu gerçeği bir kez daha gördük ki; orta sahamız ile forvetimiz arasındaki kopukluk o bölgede forvet arkası oyuncumuzun olmayışı bir handikaptı. Belki vardı ama oda rakip ataklarını kesmek adına geride kalınca iki blok arası boşluğu rakibe vermiş olduk. Zeefuik ileride tek başına boğuştu durdu maalesef zaman zaman Ante Erceg forvet arkası rolünü üstlense de yeterli olamadı. Devre 0-0 bitti.

İkinci yarıda daha iyiydik derli toplu ayağa top yapan, gol arayan bizdik, pozisyonlarda bulduk ama net gollük pozisyonumuz olmadı. Buna rağmen cılız ataklarla golü bulmak isteyişimiz bile rakibi ürküttü. Çünkü bir anlık hata ve yenecek bir gol çok şeye mal olacaktı ve bu defa rakibimiz geriye yaslanarak defansta çoğalıp ilk maçı kazasız atlatmak adına ikinci maçta saha ve seyirci avantajına güvenerek hata yapmadan kendilerine gereken skor da maçı bitirmek için oynamaya başladılar. Ve maç 0-0 sona erdi.

Aslında tartıya çıkmış iki boksör gibi ilk maç tarttık birbirimizi ve her şey Alanya’daki ikinci maça kaldı. Ben ümitliyim. Rakip bakmayın kadro kalitesi bize göre çok iyi olmasına rağmen ikinci yarıda zaman zaman yorgunluk belirtileri gösterdi. Yani bizim genç ve yetenekli kardeşlerimize çok iş düşüyor. Ante, Eray, Berat, Muhammet Ali gibi isimlere güveniyorum. Dilaver bu maçta isteksizdi ama her an maçı çevirecek genç ve usta bir ayak unutulmamalı. İş bir de penaltılara kalırsa finaldeyiz diyebiliyorum. Bir de ah Kerim ah diyerek yazıma son veriyorum. Alanya’da Allah yar ve yardımcımız olsun. Sevgilerimle ..