Merhaba.

 

Evet, şimdi herkes sussun ve bu yürekli, karakterli takımı futbolcusuyla, teknik adamıyla ayakta alkışlasın. Sahasında gol yemeden, önüne geleni yenen, tabir yerinde ise evinde HOROZ Denizlispor’u 0-2 net bir sonuçla yenmek her babayiğidin harcı değildi. 

 

Maazallah bir mağlup olsaydık aman da aman ne Jurgen Kloplar, Jose Hourinholar,  Zinedin Zidaneler yazıp çizeceklerdi yine. Yahu ben bunu anlamıyorum; bırakın kardeşim bu kulübü yönetenlere algı yapmaktan vazgeçin. Her halde bu ekibi yerden yere vuranlar vicdanen rahatsız olmuşlardır. 

 

Evet, mevkilerde alternatifsiz, belki de o mevkiinin oyuncusu olmayan futbolcu kardeşlerimi oynatıyor hocamız. Ama eldeki malzeme bu. Bakın Sedat ve Aissati daha yeni takıma adapte olmaya başladılar, zaman her şeyin ilacıdır demişler. Şimdi devre arasına kadar en iyi yerde kalarak ilk yarıyı bitirmek hedefimiz olmalı. Eğer bu takıma devre arasında bir kaç nokta transfer yapılırsa inanın bana kimse tutamaz BALKESLERİ. 

 

Maçın ilk dakikaları denebilecek 10 dakikada Nizamettin’in -eskiler bilirler bu tabiri araya kıl payı atılan paslara ince pas denirdi bunu başarabilen oyuncuya da inceci derdik- işte o ince paslardan birini araya gönderdiği pasla Abdülkadir topla buluştu ve şık bir bacak arası golü ile takımımıza güven, cesaret, hırs kazandırdı. 0-1 

 

Fakat objektif olalım; rakibimiz de klas ayaklarıyla çok etkili ve şansız birçok gol pozisyonuna girdi, Allahtan atamadılar. Bir Ziya, bir Barış Örücü ile net golleri kaçırdılar. Ama şunu söylemek lazım, hani dedim ya bırakalım eleştirilerimizi futbolumuza yapalım dedim ya işte şimdi o fasıla geçiyorum. Defansımız ön takımı dağılmış, rot balans ister durumda. Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor ama kim nerede duracak, kim kademe yapacak, kim en son, kim kesici derseniz herkes diyeceğim. O denli karmaşık bir defans düzeninde oynuyoruz. Kalecimiz Vukoviç her an patlayacak saatli bomba gibi yani güven vermiyor. Atilla da sanıyorum onu örnek aldı adeta kalecisiz gibi oynadığımız anlar ve yaşadığımız pozisyonlar oldu. Bence hocam ve ekibi bunu görmüşlerdir en kısa zamanda bu sorun çözülür. Eğer bir takım kalecisine güven duymazsa o takım orta sahayı geçerken düşünür ayaklara pranga olur.

 

İkinci golümüz iki yeni transferimizin başarısıdır Aissati asist Sedat şık bir vuruş ve 0-2 devrenin sonu da bu golle geldi.

 

İkinci yarıda haliyle iyice yüklenen pozisyonlar bulan bir Denizlispor izledik ve tamamen oyuna hakimdiler. Ama gol ayaklarının beceriksizliği yüzünden istedikleri golleri bulamadılar. Bu onlar adına üzücü, bizim adımıza sevindirici olan skoru getirdi. Çok önemli bir maçtan belki de gollerimiz dışında pek etkili oynamadığımız bir maçtan 3 puan alarak ve derin bir oh çekerek dönüyoruz.

 

Artık bu takıma destek olma, bu takımı yüreklendirme, bu takımı sevmek zamanıdır. Lütfen Can Hocam gibi beyefendi bir insanı dahi çileden çıkartacak, boş işleri bırakalım. Ortada bir değer olan BALKESLERİMİZİ sevgimizle, en iyi yerlere gelmesi adına destekleyelim. HAYDİ HEP BERABER BAL BAL BALKESLER.