Evet yanlış duymadınız Edremitte basketbol Spor okulu olarak hizmet veren bir spor okulunun öğrencileri ve antrenörleri 3-4 yıllık çalışmanın emeğini, müsabakalara katılmak için kurdukları Spor kulübü bünyesinde ŞAMPİYONLUK ile taçlandırdılar.

U11 Balıkesir ili müsabakalarında grup maçları oynanmaya başlarken hedefleri bir kupa kazanmak olan bu oluşum küçük sporcularıyla doğru ve düzenli çalışmanın karşılığını sahada almaya başladıklarını gördüklerinde hedeflerini daha da ileriye taşıdılar. Bu süreç içerisinde normal sezon bitip çeyrek finali rahat geçtikten sonra yarı final maçı için Balıkesir Yariş takımı ile karşılaştılar.

Kurtdereli spor salonunda oynanan bu maçta rakibini 28-25 yenerek finale adlarını yazdırdılar. Finalde rakip tüm branşlarda her zaman şampiyon olan Banvit'ti. Banvit'in ise en iyi iki sporcusundan biri de bir sezon önce, yine bu Edremit'teki spor okulundan aynı antrenörler tarafından yetişip Banvit'e transfer olan ve ilk antrenörlüğünü yaptığım Berkay Karaişçi isimli sporcuydu. Maç çok çekişmeli v

e keyifli geçti, sporcuların aileleri dışında ben de dahil olmak üzere maçı seyretmeye gelen sayısı iki elin parmaklarını geçmezdi. Maçın son bölümünü harika oynayan Körfez Efeler takımından ve yine eski sporcum olan Mert Erol, son periyotta attığı 25 sayı ve maç genelindeki 38 sayı ile maçın tartışmasız yıldızı oldu ve takımına şampiyonluğu getirdi.

Maçı 47-45 kazanan Körfez Efeler kulübü bu büyük başarısı ile ülke çapında adından söz ettirmeyi başardı. Bu başarıda büyük emekleri olan başta bu spor okulunu çalıştıran ve yıllardır Edremit basketboluna gerçekten hizmet etmelerine rağmen hakettikleri değeri görememiş olan Serdar Üner ve Tuncay Püsküllüoğlu olmak üzere takımda oynayan tüm sporcu kardeşlerimi ve onları hiç yalnız bırakmayan ve spor yapmaları konusunda sürekli destekleyen ailelerini, onlara dışarıdan hep destek olan ve maçlarına gidip sporcu kardeşlerine destek veren onları motive eden Edremit Veteran takımının kaptanı Fatih Karahan'ı kutluyorum. Maç sonunda yaşanan sevinç ise gerçekten görülmeye değerdi.

Ailelerin sahaya koşup çocuklarla ve antrenörleri ile kucaklaşmaları sevinç gözyaşları, çocukların bir spor okulundan çıkıp Banvit gibi bir devi devirmelerinin gururu ve coşkusu görülmeye değerdi. Ayrıca önemli bir detayı da belirtmeliyim ki bu başarıyı elde eden bu takım salon yetersizliğinden dolayı ve Edremit salonundaki saat alımında yaşadıkları olumsuzluklardan dolayı sadece haftada 2 gün 1'er saatten toplamda 2saat antrenman yaparak bu başarıya ulaşmışlardır ki bu gerçekten dikkat edilmesi gereken çok önemli bir detaydır!!!

Şimdi geçen cuma oynanan bu final ile ilgili bu güzel öyküyü anlatmışken bir kaç noktaya da değinmeden edemeyeceğim ; 1-Banvit gibi bir yapılanmadan U11 takımında sadece göze çarpan 2 sporcu varsa ve bunun da 1 tanesi finalde seni yenen spor okulundan geçen sene sana gelmişse ve sen bu imkanlarla bu kadar kötü bir basketbol oynuyorsan kimse kusura bakmasın ama o takımın antrenörünü ne Banvit'te ne de milli takımda dakika tutmadan gönderirim.

Sen haftada istediğin kadar antrenman yapacaksın çalışacaksın sonra sadece iki sporcu ile basketbol oynayacaksın, hiç yakışmadı Banvit gibi bir takıma. Daralmaya da gitsen bahane değil çünkü elindeki imkanlarla sınırsız antrenman sayısı ile her sporcuyu iyi düzeye getirmeliydiniz. Bu imkanlarla bunu başaramayan antrenörün de orada işi yok kardeşim hiç kusura bakmasınlar... 2- Güre Spor ; yıllardır Edremit'te gerçek anlamda bu işi doğru düzgün yapan bu iki antrenörü ve körfezdeki başka değerli antrenörleri (Yaşar Kocaoğlu, Osman Ersan vb.) görmezden gelip, ne yaptığı ne olduğu belli olmayan bir oluşumun koordinatör olarak başında duran kişiye cukkaları indirmek ve bu kişinin tek yaptığı başka takımların sporcularını komple Güre spora geçirip müsabakalara sokmak ve orada da en büyük başarısı sıradan bir il üçüncülüğü ise oturup düşünmeliler. Bu kişiye biz Edremit'in parasını maaş olarak veriyoruz bu kişi bize ne veriyor diye.

Kimse kusura bakmasın ben Akçay'da yaşayan biri olarak Belediyemin her kuruşu benim için önemlidir ve işini doğru düzgün yapmayan herkes için aklımda ne varsa en net haliyle söylemekten ve yazmaktan hiç çekinmedim bundan sonra da çekinmem. Bu doğrular yüzünden yeri geldi hedef tahtası oldum yeri geldi sevilmedim dışlandım ama her zaman süreçler benim haklı olduğumu ve doğruları söyleyip yazdığımı ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle Edremit Belediyesi Güre Spor'un yeni başkanı ve yönetimine buradan sesleniyorum, doğru ve güçlü bir alt yapınız olması gerekiyor ve bunun için de yapmanız gereken en doğru hamle Yaşar Kocaoğlu'nu çağırıp görüşmek olacaktır. 20 seneyi aşkın süredir bu liglerde mücadele etmenize rağmen Yaşar Kocaoğlu'ndan sonra hiçbir altyapınız olmamıştır ve hiç alt yapıdan bir sporcuyu A Takıma taşıyamamışsanız doğruyu yapmıyorsunuz demektir. Çekinmeyin zararın neresinden dönerseniz kardır ve yeni Başkan ile alt yapı konusunu görüştüğümde benzer düşüncelerde olmamız beni mutlu etti, bu nedenle umarım kendisi A takımın transferlerini bitirdikten sonra alt yapıda doğru ve güçlü bir oluşumun temellerini de atacaktır diye umuyorum.

 

Yarınki transfer dosyası yazımda görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın