Aydın Doğan’dan sonra TÜSİAD’ın Kayserili üyesi Boydak’a da operasyon düzenlendi. Sırada başkaları var mı, varsa kimler? Bilinmez…

TÜSİAD, üyesine sahip çıkarken Abdullah Gül de memleketlisinin “daha fazla rencide edilmemesi”ni temenni etti.

İş adamlarının “iş bilir” oldukları söylenir. Boydak; aile fertlerinin yönettiği bir kuruluş Bu devirde TÜSİAD üyesi olmanın taşıdığı potansiyel riski görememiş olmaları ve bununla birlikte savcıların ilgi ve yetki alanlarına giren, girebilecek işlere girmeleri “yönetim zafiyeti” dir Bakalım sonucu ne olacak?

TÜSİAD için de; “torpido atışlarının hedefindeki deniz altı” tanımlaması yanlış olmaz. Kayalığa oturmuş geminin komuta kademesi gemiden sürekli SOS gönderiyor ancak boşuna. Yardıma gelen yok! Kendi imkânları ile kurtulmaya çalışıyorlar ama olmuyor!

O TÜSİAD ki; yetmişli yıllarda Bülent Ecevit başkanlığındaki Hükümet’in ekonomi politikalarını ağır ifadelerle eleştiren ve “Türkiye’nin selameti için o Hükümetten kurtulması gerektiğine” yönelik tam sayfa zehir zemberek gazete ilanları vermişti.

O günlerde Hükümetleri her türlü yoldan eleştirmek hiç kimse için; “kullanılmasından korkulan bir hak” değildi! TÜSİAD da bu hakkını kullanmış ve Hükümet de kısa sonra ; “Türkiye’nin selameti adına” dağı(tı)lmıştı!

Ecevit’e karşı bu derece “cesur” olabilen TÜSİAD, şimdi ise sıkıştırıldığı köşeden çıkabilmek için Hükümetle olan ilişkilerinde kaçak güreşiyor,“alttan alıyor”!

Bu arada hiç Ecevit’e karşı insafsızlık, haksızlık ettiğini düşünebiliyor, yaptıklarından ötürü pişmanlık, utanç duyabiliyor mu acaba? Sanmam!

O günlerde bile TÜSİAD’a karşı olgun ve seviyeli duruş sergileyen Ecevit bu günleri görebilseydi sadece gülümser geçerdi…

Gerçekten de TÜSİAD’ın düştüğü durum; sadece “acınacak bir durum”dur.

 

Düşünen Adam