Merhaba... Yazıma başlarken yardımcı hakemlik yaptığı maçta fenalaşarak yaşamını yitiren genç hakem kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. Futbol camiasının Balıkesir bölgesi hakemlerinin başı sağ olsun dedikten sonra gelelim gezerek oynadığımız ayaklarımızda pranga varmış misali oynadığımız maça.

Bu haftayı yine puansız geçtik her hafta umutlarımızı bir sonraki maça taşıdığımız günlerin ardından bu maçla ilk iki şansımızı yitirdik. İnşallah ilk altı takım içinde oluruz ve bir ümit Süper Lig deriz.

Maçı izlerken dedim kendi kendime: 'Bizim futbolcu kardeşlerimiz maça yürüyerek geldiler galiba'' dedim.  Tabi bu işin esprisi ama sahada bilhassa ilk yarıda ayakta duramayan, topu süremeyen, güçsüz, ikili mücadelelerde yerde kalan BALKESLERİ gördüm ve karşınızdaki takım puan için saldıran diri, pozisyon üreten isteyen bir takım ve sonucunda GOL kaçınılmaz. İşte böyle bir oyun görüntüsünde önce 1-0 geriye düştük ve çok şükür fark olmadan ilk devreyi bitirdik.

TRT spor yorumcuları; ''ikinci yarı BALIKESİR takımı oyunu dengeye getirecek hamleler yapacaktır'' derken bende umutlandım ve ikinci yarının başlarında Zefuik’in zorlayarak getirdiği topta golü bulunca altın bulmuş gibi sevindik. Acaba dedik ama o hamle adına giren oyuncularımızda tutuk bir oyun sergileyince yılların Fevzi’si geldi öyle rahat bir kafa vuruşu yaptı ki idmanda bu kadar rahat gol atamaz, nitekim o Fevzi golü attı.  2- 1 sonrasında üretmeyen kısır bir futbol sergiledik gol atabilmek adına etkisiz kaldık ve kısaca hak eden üç puanı ve sıralamada altı puanlık bir avantajı yakaladı. Biz ise boynumuz bükük hak ettiğimiz bir mağlubiyetle döndük ...

Daha takım kente gelmeden Hocanın bileti de kesilmiş oldu. Nihayet bugün öğrendim ki hocamızı da göndererek maçlarda yapamadığımız hamleyi oyuncular üzerinde yapamamak adına teknik heyette yaptık yönetim olarak hayırlısı olsun. İzlenimlerinden futbolcular tarafından sevilen, dürüst bir teknik adamı gönderdik yenisine sağlık.

Aslında PTT Ligi tam bir GİYOTİN hatayı affetmiyor. Bugüne dek yanılıyorsam affedin hemen hemen tüm PTT ligi takımları teknik heyet değişikliğine gittiler ve giyotini çalıştırdılar. Bu defa o giyotini biz çalıştırmış olduk. Elbette yeni gelecek ekip önce uyum sağlayacak, kendi sistemini oturtacak. Yani -cak, -cek, -cuk’la geçecek. Ha tabi ilk çıkılan maçta kendini yeni hocasına göstermek adına artı bir enerji ile oynayacak. Futbolcuların çok olacağı düşünülürse ilk bir iki maç ''vay be bak hoca gitti bak takım ne hale geldi'' dedirtecek haftalar göreceğiz. Umarım ve dilerim bu haftalar sezon sonuna kadar devam eder. Yoksa 2 maç sonra aynı filmi izleriz bunu da doğrusu hiç temenni etmem.

Önümüzde haftada Denizlispor ile içerde oynayacağız. Bu maç tam bir kırılma noktası olacak bir karşılaşma bizim için rakibimizin de üç puan için oynayacağını düşünürsek; bu maçı mutlaka kazanmalıyız. Şimdi bu maçı unutup bu teknik heyet gitmeleri gelmelerini bir kenara bırakıp, varımızı yoğumuzu ortaya koyup, hep destek tam destek sloganıyla bu maça hazırlanmalıyız. Alınacak üç puan sonrası yine içerde Şanlıurfa maçını da üç puanla geçmek tabir yerinde ise tadından yenmez bir hamle olur. BALKESLERİMİZİ sıralamada çok iyi yerlere taşır ve kadro kalitemiz bunu başaracak güce sahip futbolcu kardeşlerimden kurulu şimdi en büyük görev ve sorumluluk onlarda. SEVGİLERİMLE ...