Karabük maçının ardından çok önemli, bir maça çıktık bu hafta sonu. Hani derler ya ‘yaradana sığınıp Allah ne verdiyse saldırıyorlar’ işte o tarz bir takımla yani transfer yasağı olan, maç gelirlerine haciz konan, klas oyuncularını serbest bırakmak zorunda kalan GAKKOŞLARLA oynadık.

Bu gibi rakipler yaralı serdengeçti arslanı gibidirler. Ölümüne saldırırlar nitekim karşımızda saldıran, tatlı sert oynayan orta sahada etkili ayaklara sahip, oturmuş ama kısıtlı bir kadroyla şampiyonluk kovalayan ELAZIĞ takımı vardı. Düdükle saldırıya geçmenin meyvesini attığı golle 0-1 öne geçerek aldı.

Nedense sağ içten gelen akınlarda bir türlü kesici bulamıyoruz. Orta sahanın sağ içinden topu alan rakip, yol geçen hanına gider gibi otoban keyfinde ceza alanımıza girip ordan da ağlarımıza topu gönderiyorlar. Karabük maçında da aynısı olmuştu. Hadi dedim Hüseyin yoktu. Ondan bu hafta vardı değişen olmadı ama sonradan anladık ki maalesef tam sakatlığı düzelmeyen başarılı oyuncumuz erken sakatlanıp oyundan çıktı. Sanıyorum bu yüzden gedik verdik ve golü yedik.

Ama sevindirici olan 3 dakika sonra hazırlanışı bakımından güzel ve İsmail’inde çok güzel kesme ortasıyla Erceg’in göğüste yumuşatması ve harika volesi ile beraberliği getiren golü bulduk. 1-1

Sonra mı ne oldu? Her zamanki gibi istekli iki takımın karşılıklı ataklarıyla devreyi bitirdik.

İkinci yarıda 70.dakikaya kadar bizde -hakkını yemeyelim- rakibimizde gol aradık. Tadic’in bir pozisyonu vardı ki o pozisyonda son vuruşu etkili yapsaydı öne geçmemiz işten bile değildi, ama olmadı. İşte iki takımın hırsı sahada futbolu unutturmaya ve sertliğe dönmeye başladı. Son dakikalarda yaşanan her pozisyon gerilim yarattı bu da istekten kazanma arzusundandı.

Sonuçta biz bulunduğumuz yerde patinaja kaldık yerimizde saydık,1 puan pek yaramadı. Rakip içinse bir tık avantaj vardı 1 puan bir üst sıralara tırmandırdı.

Geçen hafta yazımda da belirttim bu lig çok enteresan diye. En alttaki en üsttekine kafa tutuyor demiştim. İşte bu hafta son sıralardan kurtulma savaşı veren Malatya takımı lider Karabük takımını yendi. Evet, atılan gol evlere şenlik bir şans golüydü ama sonuçta haneye 3 puanı yazdırdı. İşte bu lig bence düşeniyle,  kalkanıyla son maçlara dek bu heyecanla gidecek.

Her hafta yeni bir lider görüyoruz ve bu haftada biz lidere konuk oluyoruz. Zor bir maç ama biz deplasmanda daha derli toplu, daha iyi futbol oynuyoruz. İnşallah puan alır döneriz. Bunu başaracak kadro kalitesine ve inanca sahibiz. Umutların her hafta bir yeni heyecanla yeşerdiği maçlar izliyoruz. İnşallah sonuçta istediğimiz yerde olur BÜYÜK BALKES FIRTINASI kaldığı yerden devam eder. Sevgilerimle