Merhaba.. Ve bitti sonunda; TFF ligi heyecanı bitti... BALKESLER olarak karnemizi aldık, karnemize bakınca notlarımız pek iç açıcı değildi. Karne dedim de rahmetli babam aklıma geldi. Derdi ki: "eee karnelere az kaldı ak mı, kara mı göreceğiz..."
İşte BALKESLERİMİZİN karnemize bakınca bu sezon pek ak göremedik. Hatta yönetime not düşülmüş "velisi olarak görüşmeye geliniz..."

Bir defa yönetim olarak sınıfta kaldık.
Kent olarak takımımıza sahip çıkamadık üç paraya muhtaç ettik.
Transfer politikamız ağıza bir parmak bal çalmak gibiydi o bal da Çin işi sentetik bal çıktı, içimizi yaktı!
Ben hep derim bu kentin markası, bizi çok uzak diyarlarda yaşayanlara tanıtacak reklamımızı artıracak, kentimize insanları çekecek bu sayede şehir ekonomisinin canlanmasına sebeb olacak en büyük reklam aracımız olan FUTBOLU ve BALKESLERİ maalesef yalnız bırakan, ekabir takımı şeref tribününün müdavimleri, bürokratlarımız, siyasilerimiz, iş adamlarımız neredeydiniz; bu süreçte sizleri şampiyonluk kutlamalarında mangalda kül bırakmayan söylemlerinizle tv kanallarında gördük ama iş icraata gelince, elini taşın altına koymaya gelince maalesef üzülerek söylemek istiyorum yoktunuz ortalıkta. Evet iyi gün dostları soruyoruz nerelerdesiniz?

Yine de ama öyle ama böyle bu sezonu çok şükür kazasız belasız atlattık; belki şampiyonluk heyecanına ortak olamadık, play of ları tüm bu olumsuz havaya rağmen yaklaştık, ıskaladık.. Ama çok şükür düşmedik; bu arada yeri gelmişken bir alt lige düşen ilçemiz takımı Bandırmaspor'a geçmiş olsun yönetim olarak, kadro kalitesi olarak çok iyi olan ama lig boyunca yaşadıkları hoca enflasyonunun sonucu alınan kötü sonuçlar bu sonucu doğurdu.

Gelelim BALKESLERİ karda, yağmurda, iyi günde,kötü günde,deplasmanda yalnız bırakmayan TARAFTARLARIMIZA. Biliyorum mevcut yönetimle aranız limoni ama gelecek sezon takımımızı bu kadar yalnız bırakmayın lütfen.
Yöneticiler, yönetimler gelir geçer ama BALKES TARAFTARI DÜNYA VAR OLDUKÇA TİRÜBÜNDE OLACAKTIR, OLMALIDIR. Renkdaşımız olan bir İngiliz kulübü var sizler de iyi bilirsiniz kımızılar diyorlar taraftarları: LİVERPOL. Onun taraftarı her maçta iyi günde kötü günde şu marşı söyler: ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN.
Unutmayın lütfen.

Şimdi bizlerin de yazılarına ara verme zamanı, bana bu yazarlık deneyimini yaşatan POLİTİKA gazetesi aileme teşekkür ediyorum; doğduğum büyüdüğüm bir çok anımın olduğu çok sevdiğim şehrim BALIKESİR'e,siz hemşehrilerime ulaşmamı sağladıkları için bir kez daha teşekkürler, ben çok keyif alıyorum umarım sizler de yazılarımı okurken bu keyfi alıyorsunuzdur. Belki hatalarımız oluyor "sürçi lisan ettiysem affola"...
..ve siz okuyucularımıza çok ama çok teşekkürler.
Şimdi bekleyelim görelim dönemine girdik; umarım gelecek sezon şampiyonluk kovalayan BALKESLERİMİZİ yazmak nasip olsun sizleri seviyorum kısa bir ayrılık bu sağlıkla görüşmek üzere sevgilerimle.