Merhaba. Her zaman, her mevzuu açıldığında dost meclislerinde, yazılarımda yaşadığım kent  İzmir'de bir çay içmek maksadıyla oturduğum Göztepe'deki çay ocağında eski tüfek futbolcu abilerimle muhabbet ederken hepimiz şu ortak görüşe varıyoruz:

Evet PTT Ligi ülkenin en zorlu ve en kaliteli ligi. Gerçekten bir çok karşılaşmanın sonucu kestirilemiyor ve üst sıralar borsa tahtası gibi inenler, çıkanlar, her hafta değişiyor. Henüz alttaki sıralarda yer alan ekiplerden kopan olmadı; en alttaki Urfaspor, KSK play-off kovalarken daha  tahtayı kapatan yok mücadele tam gaz devam ediyor. Ligin altındaki ekip en üstlerde yer alan rakibine kafa tutuyor ve kora kor mücadele ediyor.

Alınan bu mağlubiyet elbette üzdü bizleri. Ama daha dengeler çok değişir ve bu köprünün altından çok sular akar. Öyle bir maç kaybetmekle yandık, bittik, düştük, kalktık eyyamcılığına soyunursak bu en çok sahada terini akıtan elinden geleni yapan takım oyuncularının, yönetimin, teknik ekibin motivasyonunu bozmak olur ve fayda sağlamaz.

İnançlı olalım, birlik olalım takımımızın arkasında olalım yeter. Ortada bir takım sıkıntılarını aşmış ve aşmaya çalışan bir ekip var. Çok güzel tam bir kolej takımı görünümünde BALKESLER var  ve bence tüm bu olumsuzlukları aşıp bu duruma gelmekte bir başarıdır.

Lütfen elinizi vicdanınıza koyup eleştirin bu takımı. Rakiplerimize bakın Adana  Demir, Göztepe, Karabük, Adanaspor, altlarda olmalarına rağmen, Urfa, KSK. Bu takımlar trilyonluk transferler yaptılar. Biz ise haddimizi bilerek bütçemize göre bir yapılanmaya yöneldik ve herkesin ortak görüşü çok da güzel bir kadromuz var. Kısaca bizler inancımızı yitirmeyelim, desteğimizi verelim başarı gelir.

Gelelim maça; maç aslında  rakibimiz  Karabükspor'un kadro yapısından dolayı  enterasandı. Adeta BALKES 2 gibiydi. Kadrosunda hep tanıdık yüzler olan özlenen isimlerin olduğu bir takımla oynadık, nostalji oldu özlemiştik.

Maçın başında Hüseyin Tok'un olmayışından yediğimiz bir gol vardıki; bu tabirimi affedin evlere şenlik bir goldü. Neden Hüseyin Tok'un yokluğu dedim? Açayım hemen yerine oyanayan Cüneyt Köz  yeni katıldı aramıza ve maalesef Glumaç'la henüz anlaşamıyorlar bunu gördük. İşte o anlaşmazlıktan  Luis Suarez, Osman yararlandı topu orta sahadan aldı RAGIP UYKUYA DALDI onun önünden geçti onu karşılayanda olmayınca Cüneyt'i de solladı topu ağlarımıza yolladı.

Bence Osman bile attığı bu golün şaşkınlığını ''bu ben miyim ben mi attım şimdi'' diyerek üzerinden atamamıştır. İkinci gol yine bir defans hatası, yine orada defans bloğumuzun  adam paylaşımını yanlış yapması nedeniyle Alekse yükseldi ANTREMANDA BİLE BU KADAR RAHAT VURDURMAZLAR ama o gayet rahat köşeye topu bıraktı. Üçüncü gol tam anlamıyla TEK VURUŞ HARİKASIYDI MARKASIDA İÇİMİZİ YAKAN REİS'ti. Golü de çok şık attı.

Gelelim bize; biz sadece seyrettik mi hayır gerçekten biz de zaman zaman çok iyi işler yaptık. Örneğin Yiğit'in sağdan sol ayakla yaptığı vuruş direkten dönmeyip ağları bulsaydı, şimdi farklı konuşuyor veya yazıyor olurduk. Olmadı. Ayrıca Zac'in sürati adam eksiltmeleri çok güzeldi. Dedim ya gerçekten zaman zaman diye altını çizerek güzel futbol adına oyunu keyiflendiren bir çok pozisyonlar yarattık. Şimdi bu maç bitti. Önümüzde 3 hatta 4 maçlık çok zor bir periyot var.  Sıkı sıkı kenetlenip tek yumruk olup rakiplerimizin üstüne inmek zamanı. Klasiktir her maç sonu dile getirilir ''ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARA BAKICAZ''

Sevgilerimle.